Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Elon Musk dünyadaki mesafeleri ‘roketle’ kısaltacak
Elon Musk dünyadaki mesafeleri ‘roketle’ kısaltacak
Teknoloji devi SpaceX'in kurucusu Elon Musk dünyada üzerindeki uzun mesafeleri kısaltacak yeni bir proje geliştirdi. BFR isimli proje hayata geçirildiğinde dünyanın her yerine roketle 1 saatten kısa sürede yolculuk yapılacak.
Yaşam 29 Eylül 2017 - 10:31

Çılgın projeleriyle bilinen teknoloji devi SpaceX’in kurucusu Elon Musk, şirketin girişimi olan BFR isimli projeyi tanıttı. Avustralya, Adelaide’de düzenlenen toplantıda konuşan Musk, Dünya’dan Dünya’ya sloganıyla tanıttığı projeyi bir video ile duyurdu. Roketle yapılacak yolcu taşımacılığı sistemi sayesinde dünya üzerindeki en uzak mesafeler bir saatin altında kat edilebilecek. Şehirlere yakın deniz üzerine kurulacak platformlardan fırlatılacak roketler, uzaya yakın noktada kapsül ve fırlatıcı bölümüyle ikiye ayrılacak. Kapsül bölümü varılacak hedefe doğru yol alırken; ateşleyici fırlatıldığı platforma geri dönecek.

27 bin kilometre hıza ulaşacak

Saatte 27 bin kilometre hız yapabilecek sayesinde Hong Kong-Singapur, Londra-Dubai gibi aralarında oldukça uzun mesafe bulunan şehirlerin yolculuk süresi 30 dakikanın altına inecek. İnsanlığa getirdiği yeni hizmet model projeleriyle bilinen Musk; geçtiğimiz günlerde söylediği ‘yapay zeka insanlığın sonunu getirecek’ söylemiyle çok konuşulmuştu.

Son güncelleme: 10:32 - 29.09.2017

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.