Reklamsız Sözcü

En garip icatları

1 Küçük göğüslerinizi büyüttürmek için estetik operasyon yaptırmak istiyorsanız, bir kez daha düşünün. Japonlar tarafından icat edilen bir alet, küçük göğüsleri büyütüyor ve şekle sokuyor.
2 "Oppai Taisou" adı verilen göğüs büyütücü için bir çeşit masaj aleti diyebiliriz.
3 Göğüsleri yanlardan sıkıca sararak masaj yapan alet, göğüs kaslarına kan akışını hızlandırıyor ve göğüslerin anında 3 cm kadar büyümesine yardımcı oluyor.
4 İnternet sitelerinde 41-54 dolar arasında satışa çıkan masaj aleti, göğüsleri şekle sokmaya da yardımcı oluyor.
5 Ostrich Pillow isimli bu tuhaf yastık geçen sene sadece bir konsepti fakat çok yakında seri üretime geçilecek.
6 Göze epey farklı gelen bu tasarımın özünde kullanıcının normalde rahat edemeyeceği yerlerde dahi rahat ve konforlu bir uyku çekmesi amacı yatıyor. Kişi kafasını ve ellerini bu yastığın içerisine yerleştirip dilediği yerde uyuyabiliyor. Ofislerde öğle arasında veya okulda ders aralarında kullanmak için son derece ideal.
7 Bu ürünü görenlerin aklına ilk olarak kişinin nereden nefes alacağı sorusu geliyor fakat tasarımcılar kullanıcının nefes alıp vermesi için özel bir boşluk bırakmışlar.
8 SU-JET
Su ile çalışan uçan jet. Şimdilik hortumun bağlı olduğu havuzun üzerinde uçabiliyor.
9 EN HİJYENİK TUVALET
Üzerindeki sensörler sayesinde klozet kapağı artık otomatik olarak açılıp kapanacak.
10 KOPAN PARMAĞININ YERİNE USB TAKTI
Finlandiya'da motorsiklet kazası geçiren bir bilgisayar programcısı, kopan parmağı yerine ucunda USB bulunan bir protez taktı. Geçtiğimiz yaz motoruyla Helsinki yakınlarında kaza yapan Jerry Jalava, hemen hastaneye gitse de doktorlar kopan parmağını yerine dikemeyeceklerini söyledi.
Jalava, arkadaşlarının kazanın ardından yaptıkları şakalardan esinlenerek hazırlattığı protez sayesinde 'dünyanın 2 gigabayt'lık tek parmağı'na sahip olduğunu belirtiyor.
11 DOKTOR KORKUSUNA ÇÖZÜM
Parlak renkli plastik kulaklığı olan bu alet, medikal ya da dişle ilgili işlemler öncesinde korkan çocukları rahatlatmak için tasarlandı. anestezi gerektiren tıbbi bir operasyon geçirmesi gereken minikler, bilgisayar oyunu oynadıkları sırada oyun konsolundan gelen astezik gaz sayesinde sakinleştirilebilecek ya da uyutulabilecekler. Çocuklar oyuna odaklanmışken, uyutucu gaz şnorkel benzeri bir tüpten salınıyor.
12 KOCA AVLAYAN SÜTYEN
Japon iç giyim firması Triumph, ‘koca avlayan sutyen' geliştirdi. Ülkede orta yaşlarına geldiği halde bekar pek çok kadın olduğunu düşünen firma ‘evlilik zamanının geldiğini hatırlatan' bir sutyen hazırladı. Sutyenin üzerine yerleştirilen yüzük belirli bir ‘nişanlılık' evresinden sonra evlenme vaktinin geldiğini göstermek için renk değiştiriyor.
Sutyenin üstündeki sayaçsa ilişkinin başlamasından itibaren geri sayıma başlıyor. Kişiye göre değişen bu zaman sonunda çift artık evlenme zamanının geldiğini hatırlıyor. Firma yetkilileri, "Japonya'da evlenme yaşı çok ilerledi. Pek çok kadın yalnız yaşıyor. Onlara yardımımız olsun istedik” diyor.
13 GOLF SAHASINA DÖNÜŞEN SÜTYEN
Büstiyer şeklindeki sutyen, açılarak golf sahasına dönüştüğünde, göğüslerin yerleştiği kısım sahadaki delik görevini görüyor. Marka yöneticileri, bu yolla kadınların golf sahalarını yanlarında taşıyarak, gittikleri her yerde bu sporu yapabileceklerini belirtiyor. Sütyen yakında satışa sunulacak.