Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Erzurum’un karlar kraliçesi
Erzurum’un karlar kraliçesi
Altı yıllık snowboard sporcusu Erzurumlu Elif Kübra Geneşke, bu yarışmaya katılma başarısı göstererek Türk spor tarihine geçti.
Yaşam 1 Mart 2016 - 00:02
Türkiye ve Avrupa'da birçok uluslararası yarışmaya katılarak derece alan ve topladığı 56.40 puanla Snowboard World Cup yarışmasına katılan Elif, tarih yazdı.

ULUSLARARASI Kayak Federasyonu (FIS) tarafından 27 Şubat'ta Kayseri'de düzenlenen FIS Snowboard Dünya Kupası yarışmasına katılan altı yıllık snowboard sporcusu Erzurumlu Elif Kübra Geneşke, bu yarışmaya katılma başarısı göstererek Türk spor tarihine geçti. Katıldığı yarışlardan topladığı 56.40 puanla olimpiyatlardan sonra dünyanın en büyük yarışı olarak nitelenen Dünya Kupası'na katılma hakkı elde eden Elif Kübra, hedefinin olimpiyatlara katılmak olduğunu söyledi. 18 ülkeden Kayseri'ye gelen dünyanın en iyi sporcuları ile yarışan Geneşke, son iki yıldır snowboard dalında Türkiye Şampiyonu… DHA

Atatürk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretmenlik Bölümü son sınıf öğrencisi Elif Kübra Geneşke, bugüne kadar hiçbir Türk sporcunun başaramadığını başararak Dünya Kupası'na katıldı.