Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Eşine can verdi
Eşine can verdi
Siroz nedeniyle durumu gün geçtikçe kötüye giden Azeri Könül Paksoy’a Türk eşi can verdi. Genç kadın, eşinden nakledilen karaciğer sayesinde sağlığına kavuştu.
Yaşam 16 Eylül 2016 - 07:05

NAKİL OLMAZSA ÖLECEKTİ

NİHAN adını verdikleri kızını 2015'te dünyaya getirdikten sonra hayati tehlikeyle karşı karşıya kalan siroz hastası Azerbaycanlı Könül Paksoy'un karaciğer nakli olması gerekiyordu. İşçi olan eşi Aydın Paksoy'la birlikte Bakü'de yaşayan Könül Hanım, parasızlık nedeniyle ülkesinde ameliyat olamadı.

8

İKİNCİ HAYAT

EŞİ Aydın Paksoy'un SGK'lı olması sayesinde İzmir'e gelerek eşinin verdiği karaciğer parçasıyla sağlığına kavuşan Könül Paksoy, “Eşime de, artık benim de ülkem olan Türkiye'ye de minnettarım. Hayattaysam eşim ve Türk doktorların sayesindedir. Bu yaşam benim için ikinci hayat” dedi.

10

Aydın Paksoy, “Karaciğer bağışlama konusunda bir an bile düşünmedim. Çok mutluyum çünkü eşimin hayatı kurtuldu, minik kızım da annesiz kalmadı” diye konuştu.