Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Eşlerine böbrekleriyle hayat verdiler
Eşlerine böbrekleriyle hayat verdiler
Eşlerine böbreğini veren kadınların haberine sıkça şahit oluyoruz.
Yaşam 13 Şubat 2016 - 00:21

Son yıllarda bu örnek davranış erkeklerde de yaygınlaşıyor. 32 yaşındaki Recep Aygün ve 39 yaşındaki Halil Yalnız, böbrek yetmezliği nedeniyle sağlığını kaybeden eşlerine bir an olsun düşünmeden böbreklerini verdiler. Gerçekleştirilen başarılı nakil sonrası iki aile de mutlu bir hayata yeniden yelken açtı…

Bir an olsun düşünmeden tek böbreğini eşine veren 32 yaşındaki Recep Aygün doktora “Gerekirse ikinci böbreğimi de alın eşime verin, onun çalışmayan böbreğini bana takın” diyecek kadar fedakar bir eş. Halil Yalnız ise aylarca geceleri eşinin başucunda adeta nöbet tutarcasına beklemiş “Ona bir şey olacak diye çok korkuyordum. Böbrek nakli ile sağlığına tamamen kavuşabileceğini öğrenince bir an bile düşünmeden böbreğimi verdim” diyor.

32 yaşındaki Recep Aygün ve 39 yaşındaki Halil Yalnız, böbrek yetmezliği nedeniyle sağlığını kaybeden eşlerine bir an olsun düşünmeden böbreklerini verdiler.


EN GÜZEL DUYGU

Eşlerinin gönlünde taht kuran iki fedakar adamdan Arzu Aygün'ün eşi Recep Aygün “Bir yanda bir insan gözünün önünde eriyip biterken bekleyemezsin. En güzel duygu eşime can katmak… Delikanlılık her şeyi yapabilmek değil, yüreğini ortaya koymaktır” diyerek tüm hemcinslerine örnek oldu. Arzu Hanım “Bana her şeyde destek oluyordu, üstüne bir de hayatımı hediye etti” diye konuştu.

Gerçekleştirilen başarılı nakil sonrası iki aile de mutlu bir hayata yeniden yelken açtı…

HAYATIMI VERDİ

Hayat arkadaşı kavramını yaptığı fedakarlıkla gösteren Halil Yalnız'ın eşi Pınar Yalnız, “Bu yolculuğa çıkarken sağlıkta ve hastalıkta sözü lafta kalmadı. Biz bir elmanın iki yarısı olduk. Onun doğum gününde benim ona vermem gereken hediyeyi o bana verdi, böbreğini, hayatımı hediye etti” diyerek eşine teşekkür etti.

Aynı gün ayağa kalkmak mümkün

Genç çiftlerin böbrek naklini başarıyla gerçekleştiren Prof. Dr. İbrahim Berber, vericilere laparoskopik yani kapalı yöntemle ameliyat yaptıklarını, vericinin aynı günün akşamında ayağa kalktığını söyledi. Berber, “Gerçek hayat arkadaşı olduklarını ispat ettiler, tebrik ediyorum” diye konuştu.

 

Son güncelleme: 11:49 - 13.02.2016
Etiketler