Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Estetikte yeni bir boyut kök hücre teknolojisi
Estetikte yeni bir boyut kök hücre teknolojisi
Hem bilim insanları hem de hastalar tarafından kök hücre araştırmaları tüm dünyada umutla takip edilen çalışmalardır.
Yaşam 28 Mayıs 2016 - 01:05

Hem bilim insanları hem de hastalar tarafından kök hücre araştırmaları tüm dünyada umutla takip edilen çalışmalardır. Uygulama alanının genişliği, güvenliği ve etkinliği anlamında gelecek vaat eden kök hücre teknolojisi (growth factor), tıbbın her alanında olduğu gibi gençlik ve estetik uygulamalarında da sıkça kullanılmaktadır.

54

Uzayan insan ömrü ve estetik uygulamaların kolayca erişebilir olması toplumda genç ve dinç görünme isteğini her geçen gün daha da arttırmaktadır. Tıbbın her alanında olduğu gibi gençlik ve estetik uygulamalarında da kök hücre teknolojisi sıkça tercih edilmektedir; çünkü bu yöntem hücresel yapılanmada uyarıcı proteinleri ve hücreler arası sinyal moleküllerini içerir… Medikal Estetisyen Dr. Meral Seyman, kök hücre teknolojisi, ve kullanım alanları konusunda önemli bilgiler verdi…

49

Uygulamaya özel aparatlar

Konu kök hücre teknolojisi olduğunda, ev kullanımı dışındaki klinik uygulamalarda, ‘gold stamp' adı verilen, üzeri altın kaplama, 1-2 mm uzunluğunda, 140 mikro ağırlığında iğneler kullanılıyor. Bu iğneler özel aparatlara takılarak cilde mikro kanallar açılıp uygulanıyor.

48

Çatlağa son!

Vücut bakımında, hamilelik ve kilo alıp vermeden kaynaklı çatlak uygulamalarında kök hücre teknolojisi kullanımı çok etkili sonuçlar veriyor. Dört mevsim uygulanabilen bu yöntem, yaz döneminde uygulanamayan leke tedavilerine alternatif olarak sıkça tercih ediliyor. Yüz, boyun, dekolte ve el gençleştirme sürecinde hyaluronik asit, yağda çözülen C vitamini ve diğer vitaminlerle takviye edilmiş  olan yöntemle cilt güzelleşiyor ve gençleşiyor.

53

Etki alanı geniş

Kaş ve kirpik uzatma, kalınlaştırma formüllerine kadar geniş bir tedavi alanı olan yöntem,  nano teknoliji destekli ev ürünleriyle birlikte sunuluyor. Kök hücre teknolojisinin (growth factor), medikal estetik alanında kök hücre teknolojisinde öncü ülkelerde; Amerika, Japonya ve Güney Kore'de yeni klinik çalışmaları devam ediyor. Ülkemizde de bu alandaki çalışmalar heyecanla takip ediliyor. Özellikle FDA onaylı marka ve ürün uygulamaları, güvenli, olumlu sonuçlar açısından tercih ediliyor.