Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Evcil hayvanlar miniklere dost
Evcil hayvanlar miniklere dost
Kedi ve köpekler, çocuğunuzun merhametten sorumluluk duygusuna, otokontrolden özdenetime pek çok alanda gelişmesine yardımcı oluyor.
Yaşam 12 Mayıs 2016 - 02:03

Kedi ve köpekler, çocuğunuzun merhametten sorumluluk duygusuna, otokontrolden özdenetime pek çok alanda gelişmesine yardımcı oluyor. Çocuk gelişim uzmanları, evcil hayvan beslemenin çocukların yetişmesine olumlu katkısını anlattı.

32

ÇOCUKLAR DAHA MUTLU VE HUZURLU

UZMANLAR, evcil hayvan besleme konusunda anne-babalara çağrı yaptı ve kedi-köpeklerin çocuk gelişimine olumlu katkı sağladığını söyledi. Samsun'da özel bir hastanede görevli çocuk gelişim uzmanı Ayşenur Bekaroğlu bu konuda bilgi verdi. Bekaroğlu, kedi, köpek besleyen çocukların daha sorumlu, çevreyi korumayı bilen, sevgiyi, merhameti öğrenmiş ve empati kurabilen bireyler olduğunu söyledi.

31

UYUMLU GELİŞİM

ÇOCUK gelişim uzmanları, evcil hayvanların miniklerde zihinsel, fiziksel, sosyal, duygusal ve özbakım gelişimine destek olduğunu belirtiyor. Uzmanlara göre bu bilinçlerin kazanımı çocukluk dönemlerinde çok önemli. Bunun için evcil hayvan beslemek önerilen yöntemlerden. Özellikle kedi, köpek gibi hareketli ve uyumlu olabilen hayvanlar öneriliyor. DHA