Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Evlilik teklifinizi planlarken
Evlilik teklifinizi planlarken
14 Şubat Sevgililer Günü için sevdiğiniz insana evlilik teklifinde bulunmak istiyorsanız bu haberi mutlaka okuyun.
Yaşam 12 Şubat 2016 - 00:15

Birgan BiLEKE

Adı sevgiyle, sevgiliyle anılan özel bir günde, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde evlilik teklif edenler kadar evlenenlerin sayısı da hiç az değil. Eğer siz de sevdiğiniz kişiyle hayatınızı birleştirmeye karar verdiyseniz ve klişe bir teklif yapmaktan çekiniyorsanız, geceyi özenle planlamalısınız…

– Evlenme teklif edeceğiniz mekanı özenle seçmelisiniz çünkü bu yer hayatınız boyunca unutamayacağınız bir ana tanıklık edecek. Hayatınızı birlikte geçirmek istediğiniz kişiye o özel soruyu soracağınız mekan, ya ikiniz için özel anlam taşıyan bir yer, ya da sevgilinizin çok gitmek istediği bir yer olabilir.
– Sevgilinizin sürprizlerden hoşlanıp hoşlanmadığına iyice emin olmalısınız. Eğer hoşlanmıyorsa, 14 Şubat'ta ona evlenme teklif edeceğinizi belli etmenizde yarar var. Çünkü bazı kadınlar bu özel ana hazırlıklı olmaktan hoşlanır. Yok eğer adrenalin seven biriyle hayatınızı paylaşmayı planlıyorsanız, onu sıkıcı bir gece yaşayacağınıza inandırıp ters köşe yapabilirsiniz.
– Bu özel anda alabileceğiniz her türlü tepkiye kendinizi hazırlamalısınız. Çünkü sevgiliniz tüm hayatını değiştirecek soruyu cevaplarken heyecandan saçmalayabilir. Bu haline takılıp bütün geceyi mahvetmek ikinizi de üzer.

– Evlenme teklif edeceğiniz yere karar verdiniz, şimdi sıra gecenin organizasyonu yapmakta. Tercihinizi bir restorandan yana kullanacaksınız akşam herhangi bir sıkıntı yaşamamak için mutlaka önceden oraya gidin ve masanızı seçin. Manzaranın önemini ikinci plana atmayın.
– Çoğu filme konu olmuş meşhur yüzük yutma sahnesine tanık olmak istemiyorsanız, en güzeli sevgilinize yüzüğü kendi ellerinizle vermek. Tatlının ya da içeceğinizin içine yüzük koymak, geceyi acil serviste bitirmenize neden olabilir.

– Evlenme teklif ettikten sonra sevgilinizin bu müthiş haberi yakınlarıyla paylaşmak isteyebileceğini hesaba katın ve bir süre telefon görüşmelerini beklemek zorunda kalacağınızı unutmayın. Sabır, evliliğin ön şartlarından biri ne de olsa!
– Sevgilinizin az sonra evlenme teklif edeceğinizi anlamaması için çaba sarf ederken, şakanızı çok ileri götürmemeye özen gösterin. Yüzüğü vermeden önce karşınızdaki kişiyi kızdıracak bir armağan vermek, teklifi kabul etmemesine bile neden olabilir.
– Hayatınızı birleştirmeyi düşündüğünüz kişinin arkadaşlarıyla aranız ne kadar iyi olsa da, sürprizinizi gerçek anlamda saklı tutmak için sakın onlarla paylaşmayın. Çünkü bu en ağzı sıkı kişiyi bile dile getirecek türde muhteşem bir haber.

Son güncelleme: 08:20 - 12.02.2016
Etiketler