Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ünlülerden hain girişime tepki
Ünlülerden hain girişime tepki
Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yuvalanan illegal çete mensubu terörist hainlerin darbe girişimine sanat dünyası da sessiz kalmadı.
Yaşam 17 Temmuz 2016 - 23:58

· Murat Boz Soğukkanlı olmalıyız. Hepimiz biriz. Bu ülke hepimizin, sahip çıkalım. Daha fazla can yanmasın, kan dökülmesin. Silah, bomba, şiddet ile sonuç alınamaz. Ülke olarak kenetlenmeliyiz artık. Son bulsun bu kaos…

· Atilla Taş Bizden darbe çığırtkanlığı bekleyenler avucunu yalasın! Her ne kadar demokrasinin içine etseniz de, biz hâlâ ondan yanayız!

· Hadise Allah güzel Türkiye'mizi korusun… Dün gece gibi karanlık bir geceyi bir daha yaşamamak umudu ile geçmiş olsun…

DEMET AKBAĞ

· Demet Akbağ Bırakın artık çıkar hesaplarını. Terörle mücadele dünyanın sorunu. Toplanın, birleşin, bir şeyler yapın sorumlu kişiler!

OKTAY KAYNARCA

· Oktay Kaynarca “Bir insan öldüren alemi öldürmüş sayılır” diyen bir dine sahibiz şükür ki… Bu alçaklığı yapanlar inananlar değil şüphesiz… Acınız acımızdır.

· Bengü Kanım dondu; öylece, sessizce izledim… Benim güzel memleketim, vatanım, bayrağım! Bir daha anladım ‘bir' olmayı; Milletimin istiklal!

· Doğa Rutkay Askerimiz de bizimdir polisimiz de! Onları bu hale getiren her kim, her neyse lanet olsun! Biz askerine, polisine laf gelince anamıza babamıza sövülmüş gibi deliren bir milletiz.
· Gonca Vuslateri Özet: Korkunç bir gece.

TUBA ÜNSAL

Tuba Ünsal Türkiye… Güzel vatanım, sen neler yaşadın öyle? Başımıza gelen her şeyde “Daha ne kadar kötü olabilir ki?” dedik ve daha kötüsü geldi hemen arkasından… Bir kıvılcım yetiyor ‘canım şehidim' dediğine kalleş demeye… Canım Türkiyem… Canım vatanım…

DEMET AKALIN KURT

Demet Akalın Kurt Birlik, beraberlik, kardeşlik içinde yeni bir güne merhaba olsun… Kabus gibi yaşanan o geceyi unutmak zor, çok zor!
· Şimdi birlik, beraberlik zamanı, nefret zamanı değil! O kadar üzgünüz ki… Allah milletimize zeval vermesin.

YEŞİM CEREN BOZOĞLU

Yeşim Ceren Bozoğlu Bu işin bir de ahireti var

Bu ülkenin bayrağı altında yaşayan herkes kardeştir. Darbeye ‘hayır' diyoruz elbette… Demokrasi istiyoruz elbette… Gencecik insanlar, masumlar öldü dün gece. Mahvolduk. Bu dünya bu kadar değil, bu işin bir de ahireti var. Hakim olan Hak elbet bizi duyar. Ahir zamanı yaratanlardan, kıyamette Allah hesap sorar!

AKASYA ASILTÜRKMEN

Akasya düğününü erteledi

Oyuncu Akasya Asıltürkmen sevgilisi Serdar Özerman ile 17 Temmuz'da nikah masasına oturmaya hazırlanıyordu. 15 Temmuz akşamı gerçekleşen darbe girişimi nedeniyle düğününü erteleyen 22 haftalık hamile oyuncu duygularını, “Bugün uyandığımda balayı bavulumu hazırlayacaktım. Toparlacık göbeğimle kim bilir ne eğlenceli bir gelin olacaktım! Bütün bunların yerine elim ayağım titreyerek darbecileri, galeyana gelmiş insanları seyrettim. Sabah düğünümü erteledim, doğmamış bebeğim için endişelendim” sözleriyle paylaştı.

fazilsay

Fazıl Say: Ülkem adına kötü hissettim

Ünlü piyanist Fazıl Say, girişimin yaşandığı sırada Japonya'daydı. Say sosyal medya hesabından yayınladığı yazısında darbe girişimine lanet yağdırırken çarpıcı ifadeler kullandı.

Say, “Hislerim muhtemelen çoğunuzun hisleridir. Hiçbir zaman hiçbir darbeyi desteklemedim. İnsanların silah zoruyla bastırılmasına külliyen karşıyım. Ankara ve İstanbul'da yaşanan darbe girişiminin haberini aldığım ilk andan itibaren hiç hoşuma gitmedi, ülkem ve insanlar adına kötü hissettim, hele ölüm haberleri alınca yapılanın çok insanlık dışı olduğunu düşündüm” dedi.

İNSANLAR DOST KALMALI

Say özetle, “Bizler yaşamaya inanıyoruz. Ölüme değil. İnsanlığa bir katkı sağlamaya inanıyoruz. Bu yüzden Atatürk'ü çok severim; Türk halkının her dalda dünya yarışında var olmasını felsefe edinmişti. Hangi insan ne düşünürse düşünsün, neye inanırsa inansın, onun yaşamı kendisinindir, herkesin bir kaderi, bir çizgisi vardır, insanlar dost kalmalıdır, farklılıklar dost kalmalıdır. Her insan kendi memleketine ait hissetmelidir. Zorluk çekmeden, haksızlığa uğramadan, doğallığımızla yaşayabilmeliyiz” yazdı.

Son güncelleme: 00:10 - 18.07.2016