Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Fethiye aşkı ölümsüzleşti
Fethiye aşkı ölümsüzleşti
64 yaşındaki İngiliz Sandra Dart’ın külleri, vasiyeti üzerine kavanozla Muğla’nın Fethiye ilçesine getirilerek Çalış Plajı’nda denize döküldü.
Yaşam 12 Mayıs 2016 - 23:35

İngiltere'nin Bristol kentinde yaşamını yitirdikten sonra bedeni yakılan 64 yaşındaki İngiliz Sandra Dart'ın külleri, vasiyeti üzerine kavanozla Muğla'nın Fethiye ilçesine getirilerek Çalış Plajı'nda denize döküldü.

7

TAM BiR TÜRKiYE AŞIĞIYDI

John Ebbles ile Sandra Dart, 16 yıl önce tanışarak birlikte yaşamaya başladı. Çift 16 yıl boyunca her yaz Türkiye’ye gelip Fethiye'de tatil yaptı. Sandra Dart, birçok kez ölünce bedeninin yakılmasını ve küllerinin Çalış Plajı'ndan denize dökülmesini hayat arkadaşından istedi. Bu yaz tatil için yine Fethiye'ye gelecek çiftin planları, akciğer hastası olan Sandra’nın 16 Mart'ta yaşamını yitirmesiyle bozuldu.

6

KÜLLERiNi DENiZE DÖKTÜ

Dart'ın cenazesi Bristol'deki krematoryumda yakıldıktan sonra külleri, birlikte yaşadığı Ebbles'a verildi. Sevgilisinin küllerini küçük bir kavanoza koyan Ebbles, birlikte yaptıkları tatil planına uyarak aile bireylerini de alıp Fethiye'ye geldi. Sevdiği kadının küllerini denize bırakan Ebbles, “Sandra Türkiye’yi ve Türk insanını çok severdi. Burada sonsuza kadar mutlu olacak” diye konuştu.
DHA