Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Fethiye’deki IM Academy ile tüm çocuklar İngilizce öğrenecek!
Fethiye’deki IM Academy ile tüm çocuklar İngilizce öğrenecek!
Türkiye'nin cennet köşesi Fethiye'de keşfedilmemiş bir yerde hem eğlence, hem de kişisel gelişim fırsatı!
Burcu ÖZEN
Yaşam 30 Mayıs 2016 - 09:00

Bir dil öğrendiğinizde yalnızca o dilin gramerini, kelimelerini değil, aynı zamanda o milletin kültürünü de öğrenmiş olursunuz. Yabancı dil öğrenmeye teşvik edici en güzel sözdür ‘bir dil bir insan…’ Peki siz ülkemizin cennet köşesi Fethiye’de İngilizcenizi geliştirmeye ve ‘iki insan’ olmaya var mısınız?

Belki de daha önce duymadınız ama Ölüdeniz’e 10 dakika uzaklıkta, 30.000 metre karelik bir alana kurulmuş olan International Mediterranean Academy (IM Academy), yılın 12 ayı geleneksel eğitim standartları dışındaki programı; eğlenceli aktiviteleri ve mükemmel doğa içinde konumlanmış kampüsüyle doğal İngilizce konuşma ortamı sunuyor. Hem de herkes çok mutlu ayrılıyor!

ımkapak

TÜRKİYE’DE TEK!

Türkiye’de böyle kampüs içinde yaz kampı ve İngilizce eğitimi hizmeti sunan tek dil okulu. IM Academy… Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan akademi ayrıca Cambridge sınav merkezi.

9-16 YAŞ GRUBU YAZ KAMPI

Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Azerbeycan, Ortadoğu ve Arap ülkeleri gibi dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler yaz kampında seviyesi belirlendikten sonra, kendi aralarında seviyelerine ve yaş gruplarına göre ayrılıyor.
Hafta içi her gün günde 4 saat ders alan öğrenciler, ders dışında ana dili İngilizce olan ‘grup liderleri’ ile birtakım aktivitelerle de İngilizce konuşmaya devam ediyor. Çocuklar tatil yaparken; dillerini de geliştirmiş oluyorlar.
Ana dili İngilizce olan öğretmen ve grup liderleriyle kampüste her daim İngilizce konuşan öğrencilerin kendilerine güveni de artmış oluyor.
Haftasonu ise çeşitli aktiviteler ve gezi turları düzenleniyor.

imic

24 SAAT GÜVENLİK

Reviri olan akademide, kampüs içinde yaşayan doktor bulunuyor. 24 saat güvenlik kontrolü altında. Ayrıca Fethiye’deki hastanelerle de anlaşmaları var.

Sabah, öğle ve akşam yemeği hizmeti sunan akademide çıkan tüm yemekler doktorların gözetiminde oluşturuluyor. Çocukların günlük alması gereken besin miktarına göre yemekler hazırlanıyor.

NEDEN YURTDIŞI DEĞİL; IM ACADEMY?

“Türk aile ve kültürel yapısı, çocuk yetiştirme alışkanlıkları ve koruma duygusundan kaynaklı nedenlerle aileler çocuklarını yurt dışına göndermek yerine, yurt içinde o ortamı yaşayacakları bir yere göndermek istiyor” diyor Yaz Okulu Direktörü Seda Yıldız…

Aileler çocuklarına yakın olma hissiyle daha fazla güven duyuyor. Çocuklar da bu kampta özgüven kazanıyorlar.
Yurtdışı eğitim programlarını çok araştırmış hatta katılmış biri olarak söylemeliyim ki, sadece okul ve yurt imkanı sağlayan dil okullarının, sağladığı tek ders dışı faaliyetleri diskoya götürmek…
Kültür ve doğa turlarının da yer aldığı akademide, çocuklarla 24 saat birlikte olan takım liderleri her sorunlarıyla yakından ilgileniyor.

imic2

Son güncelleme: 11:00 - 30.05.2016