Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Geleceğin AKUT’çuları yetişiyor
Geleceğin AKUT’çuları yetişiyor
Her doğal afette yanımızda olan AKUT’un yaz kampı başlıyor
Yaşam 29 Mart 2016 - 00:57

Arama Kurtarma Derneği-AKUT'un milli sporcuları ve uzman eğitmen kadrosu tarafından organize edilen yaz kampının hazırlıkları başladı. Çocuklar ve gençler hem doğayı öğrenecek hem de can kurtarmayı…

AFETLERE HAZIRLIYOR

MAĞARA, dağ gibi ulaşılması zor yerlerde veya doğal afetlerde kaybolanların aranması ve kaza geçirenlerin kurtarılması için faaliyet gösteren Arama Kurtarma Derneği-AKUT, yaz kampında çocukları ve gençleri yetiştirecek. Hem Türkiye'de hem de yurtdışında doğal afetlerde ve kazalarda kurtardıkları hayatlarla dikkat çeken sivil toplum örgütü AKUT, gençlere de eğitim veriyor.

DOĞAYLA EL ELE

ÇOCUKLARI doğayla buluşturacak olan kampta gençler için birçok aktivite var. Kamp-
çılık, doğada yön bulma, navigasyon, ip-düğüm teknikleri, kaya tırmanışı, flying fox sporu, beden perküsyonu, drama, açık hava sineması, sabah sporu, deprem bilinçlendirme semineri, yüzme ve diğer su sporları başta olmak üzere birçok etkinlik bulunacak. Kamp, 8-12 ve 13-17 yaş için iki ayrı gruptan oluşuyor.