Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Genç bir cildin yeni formülü: DOLGULU PRP
Genç bir cildin yeni formülü: DOLGULU PRP
Dr. Eylem Acar Kliniği’nin sahibi Dermatolog Dr. Eylem Acar, Dolgulu PRP uygulamasıyla ilgili bilgi verdi...
Yaşam 28 Ağustos 2016 - 02:13

Yöntem nasıl uygulanıyor?

İsviçreli biyoteknoloji firması tarafından üretilen serum, kanımızdaki “iyileştirici/gençleştirici hücreler” olan trombositlerin üretimini olması gereken seviyede hızla çoğaltırken, Hyaluronik asit de bu değerli hücrelerin arasındaki besin alışverişini sağlıyor. Böylece tek bir PRP kiti ile iki güçlü gençleştirme yönteminin bir arada uygulanması mümkün olabiliyor.
Serumun en önemli bir diğer özelliği; kişiye verildiği sırada hâlâ canlı olan trombositlerin, deri altında canlılıklarını koruyup büyüme faktörlerini salgılamaya devam etmelerini sağlamasıdır. Bu nedenle kişiden alınan kanla hazırlanan PRP serumu en fazla iki saat içinde aynı kişiye uygulanmalıdır.

57

Hyaluronik asit nem de sağlıyor

Hyaluronik asit, suyu etrafına toplayabilme yeteneği nedeniyle boşlukları doldurucu özelliktedir, hücrelerin birbirleri ile olan temasını azaltarak hücre hareketliliğini artırır. Bu özelliği nedeniyle Hyaluronik asit mikrobesinlerin hücreler arasında kolaylıkla taşınmasını sağlar.  Hyaluronik asidin derinin nemlenmesine olan katkısı dolgulu PRP'nin  en belirgin özelliklerinden biridir.

55

Dolgulu PRP ve doku mühendisliği

Doku mühendisliği kavramına en uygun ürünlerden biridir. Doku Mühendisliği: bir doku üretimini gerçekleştirmek üzere vücudun kendi kendini iyileştirebilme yeterliliğinin güçlendirilmesidir. Bu güçlendirme hücre, büyüme faktörleri gibi sinyal molekülleri ve ortam koşullarının biyolojik süreçlere uyumlu bir şekilde üretilmesi yoluyla olur. Biyolojik araştırmalardaki yeni gelişmeler “Doku Mühendisliği”nin doku dejenerasyonu ile seyreden kompleks durumlarda bir tedavi seçeneği olarak sağlayabileceği yararlara dikkat çekmektedir. Dolgulu PRP tekniği Rejeneratif Tıp alanında yeni hücresel tedavilerin geliştirilmesine olanak tanımaktadır.

56

PRP dokuları yeniliyor

Kendi kanınızın sadece belli bileşenlerini yoğunlaştırarak ayıran kit tüpleri yardımıyla üretilen PRP (PlateletsRichPlasma) trombositlerden yana zengin bir serum niteliğindedir. Hasarlı veya yaşlanma nedeniyle niteliğini kaybetmiş dokuları hedefleyen trombositler onları iyileştirmeye yardımcı büyüme faktörlerini içerirler ve uygulanmaya başladıkları andan itibaren bu faktörleri salgılayıp dokuların kendi kendini yenilemesi sürecini hızla başlatırlar.

59

Haftaya:   BOTOKS İLE İLGİLİ DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.