Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Gerçek mutluluğun 3 sırrı
Gerçek mutluluğun 3 sırrı
Bizi mutlu eden şeylerin ne olduğunu sorgulamak, buna kafa yormak ilk adım
Yaşam 18 Şubat 2016 - 11:22

Mutlu bir hayat yaşamanın çok zor olduğu bugünlerde, mutlu olmanın ve mutlu etmenin toplumsal açıdan çok faydalı olduğunu unutmamak gerekiyor. Mutluluk fikrinden giderek uzaklaşmak yerine, güçlü ve iradeli olmanın başarılarımıza, hayatımıza ve insanlığa etkisini düşünüp hareket etmeli. Peki hayatımızdaki geçici mutlulukların yeri büyük mü? Gerçek mutluluk nedir? Bu sorulara verdiğiniz samimi cevaplarınızın peşini bırakmayın!

Keyif Almak:
Sevdiklerinizle güzel bir sohbet, tatilin ilk sabahı, lezzetli bir yemek, muhteşem bir manzara, eğlence, alışveriş, doğada yürüyüş… Hayattan keyif alabilmek mutluluğun ilk temel taşı.

Sevdiğin işi yapmak:
İnsan sevdiği bir işle meşgulken zamanın nasıl geçtiğini anlamaz, adeta kendini ve etrafındaki herşeyi unutur. Tamamen yaptığı şeye odaklanır. Bu odaklanma o kadar yoğundur ki, başka hiçbir düşünce veya duyguya yer kalmaz. Sevdiği işi yaparak para kazanan insanlar gerçekten mutludur. Ama bu mutluluk sadece işle sınırlı değildir. Yeteneğiniz ve ilginiz olan spor veya sanat gibi konularda birşeyler üreterek de bu tarz bir mutluluk yaşamak mümkündür.

Hayatının bir anlam ve amacı olması:
Poker oynamaktan çok keyif almak mümkündür ama bu kalıcı bir mutluluk için yeterli olmayacaktır. Gerçekten mutlu insanların üçüncü sırrı hayatlarının bir anlam ve amacı olmasıdır. Bu hayatları yaşayanlar, kendilerinin ötesinde daha büyük bir amaca hizmet ederek ait olma duygusunu yaşarlar. Bunu yapmanın aile kurmaktan gönüllü olmaya, sosyal oluşumlara katılmaktan hayır kurumlarına bağış yapmaya kadar pek çok yolu vardır.

Etiketler