Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Gıdıdan kurtulmak mümkün mü?
Gıdıdan kurtulmak mümkün mü?
Gıdı, yaşımızı büyük gösterirken sağlıksız bir görüntü veriyor
Yaşam 26 Ocak 2016 - 13:15

Kırışıklıklardan sonra bizi en yaşlı gösteren şey gıdı. Makyaj hileleri ile kapatılamadığı için de kişinin hayatında ciddi bir estetik sorunu yaratıyor. Dermatoloji Uzmanı Erçin Özüntürk, genç görüntüyü engelleyen bu sorun için yeni bir cihaz geliştirildiğini belirtti.

İlerleyen yaşla veya fazla kilolarla birlikte ortaya çıkan sorunlardan biri de “gıdı sarkması.” Kadınlar yüzlerindeki estetik sorunları makyajla kapatabilirken sarkan gıdıları için bir formül bulamıyorlar. Üstelik sarkan gıdı, kişiyi olduğundan yaşlı gösteriyor.

GENETİK YATKINLIĞINIZ OLABİLİR

Yıllardır İstanbul'daki merkezinde kadınların estetik sorunları için dermatolojik ve medikal çözümler üreten Dermatoloji Uzmanı Erçin Özüntürk, gıdı sarkması konusunda şunları söyledi:

“Genellikle fazla kilonun neden olduğu gıdının yağlanması ve zamanla da sarkması hem erkeklerde hem kadınlarda görülse de cilt yapısı gereği kadınlarda daha sık görülüyor. Yüz bölgesinin diğer yerlerinde görülen şekil bozuklukları ve yaşlanma izleri makyaj ile kapatılırken, sarkmış bir gıdıyı gizlemek mümkün değildir. Gıdı sarkması bazen zayıf kişilerde bile görülüyor. Bunun nedeni ise genetik yatkınlık. Özellikle yaşın ilerlemesiyle çene altı yağlanması sarkarak deformasyon oluşmasına neden oluyor. Çünkü çeneden boynun alt kısmına kadar uzanan bölüm olan gıdı bölgesi, çeneye paraleldir ve normal şartlarda sarkma görülmemelidir. Yüz bölgesinin diğer yerlerindeki estetik sorun ve yaşlanma izleri makyaj ile kapatılabiliyor. Oysa sarkmış bir gıdıyı gizlemek mümkün olmuyor. Bu nedenle kadınlar çoğu zaman sarkma olan gıdısı dikkat çekmesin diye fular kullanıyor.”

ÇÖZÜMÜ KİŞİYE DE BAĞLI

Gıdı sarkmasının daha çok 40'lı yaşlarda ortaya çıktığını vurgulayan Dermatoloji Uzmanı Erçin Özüntürk, yeni geliştiren CoolSculpting Lipofiz cihazı ile gıdı sarkmalarından kurtulmanın mümkün olduğunu vurguluyor:

“Yeni teknolojik cihaz olan CoolSculpting cihazı gıdı bölgesini toparlayarak sarkmayı azaltıyor. Kişinin genç görümüme kavuşmasını sağlıyor. Tabii sonucun başarı yüzdesi, kişinin beslenme şekli, su tüketimi, yaşam tarzı, hareket etmesine göre değişiklik gösterse de yüksek oranda yüz güldürücü sonuçlar alıyoruz. İşlemin yapılmasıyla gıdıdaki yağ eridiği zaman üstündeki deri fibröz bantla altına yapışıyor ve geriliyor bölge. Gıdı gitmekle kalmıyor yüz biçimi ortaya çıkıyor. CoolSculpting cihazı uygulamasından iyi sonuç almak için İki ay arayla birer saatlik iki seans uygulaması yapılması gerekiyor.

Son güncelleme: 13:20 - 26.01.2016