Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Gülmek hayattaki en güzel duruş
Gülmek hayattaki en güzel duruş
FOX TV'nin sevilen dizisi 'No: 309'la yıldızı parlayan genç oyuncu Pelin Uluksar'la dobra dobra...
Edda SÖNMEZ
Yaşam 3 Eylül 2016 - 00:46

Genç yaşına rağmen başarılı bir oyunculuk sergileyen Pelin Uluksar, Fox TV'de yayınlanan ‘No:309' dizisinde Nergis rolünü canlandırıyor. On parmağında on marifet olan güzel oyuncu, Türkiye'de oyunculuğun geleceği adına olumlu sinyaller veriyor. Kadının güzelliğinden önce hayata karşı duruşu olması gerektiğine inanan genç yetenek, Ritz Carlton'da yaptığımız ilk röportajını vermenin heyecanıyla hayata ve aşka dair düşüncelerini anlattı.

– Canlandırdığın Nergis karakteriyle pek çok izleyici içli dışlı ama senin sırlarını bilen yok. Bize biraz kendini anlatır mısın?
Ailem beni küçük yaşımdan itibaren sanatla ilgili birçok kursa gönderdi. Seçtiğim yolda da beni daima desteklediler; böyle bir aileye sahip olduğum için şükrediyorum. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda şan eğitimi aldım. Lise döneminde konservatuvara hazırlanmaya karar verdiğim için üç yıl Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde tiyatro ve diksiyon dersleri aldım. Şimdi ise Yeditepe Üniversitesi'nde burslu olarak tiyatro eğitimi alıyorum.

– Sahnede olmak çocukluk hayalin miydi?
Her çocuk gibi ben de bu hayali kuruyordum. Okuduğum kitaplardan esinlenerek oyuncu olmayı hayal ediyordum. Sanırım o zamanlardan bugüne hazırlanmışım. Küçük yaşta izlediğim opera, bale, tiyatro temsillerinden çok etkilenirdim…

Dizini oyuncu kadrosu ailem gibi

– Şöhret sahibi olmanın en heyecan verici yanı ne?
Sosyal medyada takipçilerimin, izleyenlerimin hızla artması, güzel sözler söylemesi beni çok mutlu ediyor ve heyecanlandırıyor.

– Ünlü olmadan önceki hayatını özlüyor musun?
Henüz ünlü olmaktan bahsedemem ama diziden önceki hayatımı sorarsanız bir tek uyumayı çok özlüyorum. Ama her şeyin bir bedeli var. İşimi çok seviyorum ve bu her şeye değer…

– Rol alacağın ilk diziyi seçerken hangi kriterlere dikkat ettin?
Bu projeyi seçmemin en önemli nedeni, kadronun büyük kısmının deneyimli ve profesyonel tiyatro sanatçılarından oluşmasıydı. Bunun benim için ciddi bir deneyim olacağını düşündüm ve hiç yanılmadım. Onlardan çok şey öğreniyorum ve öğrenmeye devam edeceğim…

– Dizideki ailen için ne söylemek istersin?
Ben ailenin tek çocuğuyum ama Yenilmez Ailesi'nin tamamını kendi ailem gibi hissediyorum. Sıcacık, neşeli ve çok eğlenceli.

– Oyuncu kadrosunda en komik isim hangisi?
Kesinlikle Cihan Ercan çünkü çok dostane, pozitif, samimi ve dünya tatlısı bir insan. Bizi sette çok güldürüyor. “İyi ki tanımışım” dediğim insanlardan.

Yıldırım aşkına inanmıyorum

– Aşk senin için ne ifade ediyor?
Aslına bakarsanız aşkı tam anlamıyla yaşadım mı bilmiyorum ve bu nedenle de çok fazla yorum yapamayacağım.

– Kolay aşık olur musun?
Hayır çünkü aşk ‘sen' ve ‘ben' değil ‘biz' olmayı gerektiriyor. Bu duyguyu yakalamak çok zor. Aşık olacağım kişiyle hayata aynı pencereden bakmam lazım. Sadık, yalansız, ayaklarını yere sağlam basan biri olmalı. Yıldırım aşkına ise inanmıyorum.

Kendimle barışığım

– Güzellik kavramını nasıl tanımlıyorsun?
Bu göreceli bir kavram ve elbette herkes güzel olmak ister. Bana göre beden ve ruh güzelliğinin bir arada olması gerçek güzelliği ortaya çıkartıyor. Hayata karşı net bir duruşu olan kadın, güzel kadındır. Benim en güzel yanımsa kendimle barışık olmam ve gülmeyi bilmem. Çünkü gülmek hayattaki en güzel duruş.

Füreya Koral'ı oynamak istiyorum

– Oynamayı çok istediğin bir rol var mı?
Ülkemizdeki sanat dünyasının kilometre taşlarından olan, ilk Türk profesyonel kadın seramik sanatçısı Füreya Koral'ın hayatını oynamayı çok isterim.

IMG_6302

İyi bir dert ortağıyım

– Çekimlerden kalan zamanlarda en çok neler yapmaktan hoşlanıyorsun?
Sürekli sette olduğumuzdan dolayı kendimize ayıracak çok fazla zamanımız kalmıyor. Yine de öncelikle halletmem gereken şeylerle uğraşıyorum. Arkadaşlarımla buluşup, bir şeyler yiyip sohbet etmek ruhumu besliyor. Vakit buldukça da at binmeye çalışıyorum.

– Kendinde en çok beğendiğin özelliğin ne?

Çok disiplinliyim. Hep iyi niyetli düşünür, her şeye olumlu tarafından yaklaşırım. Sevdiklerimle yoğun çalışma tempom nedeniyle çok görüşemesem de telefonla dile getirdiğim iki güzel sözle kendilerini iyi hissetmelerini sağlamaya çalışırım. Ayrıca yakın çevrem tarafından iyi bir dert ortağı olduğum da söylenir.

Öğrenmenin sonu yok!

– Oyunculukla ilgili hedeflerin neler?
Hâlâ konservatuvar öğrencisiyim. Bu alanda kendimi geliştirmeye devam edeceğim çünkü öğrenmenin sonu yok. İz bırakmış insanların biyografilerini oynayarak onları yaşatmayı çok isterim.

– Hem güzel hem de yetenekli ve başarılı bulduğun oyuncular kimler?
Zerrin Tekindor, Tülay Günal, Ayça Bingöl ve Canan Ergüder'i izlemeyi gerçekten çok seviyorum.