Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Güneş kadar parlak bir cilt ve saçlar için altın öneriler
Güneş kadar parlak bir cilt ve saçlar için altın öneriler
Kadınlar söz konusuysa, mevsim ne olursa olsun değişmeyen tek şey güzelliklerine düşkünlükleridir.
Yaşam 28 Mayıs 2016 - 01:00

Kadınlar söz konusuysa, mevsim ne olursa olsun değişmeyen tek şey güzelliklerine düşkünlükleridir. Güzelliğin altın anahtarı olan bakıma dair uygulamalar yaz aylarında küçük değişiklikler gösterir. Bu duruma sıcak hava, terleme ve güneş ışınlarının cilt üzerindeki etkileri gibi pek çok faktör neden olur. İşte size sözünü ettiğimiz değişikliklerle ilgili minik tüyolar…

40

Su içmek

Güneş ışınları ciltte çeşitli deformasyonlara yol açıyor. Bu süreçte oluşan ve kırışıklık sandığımız ince çizgiler aslında cildin nem probleminden kaynaklanıyor. Bu nedenle özellikle sıkça terlediğiniz yaz günlerinde günde en az iki litre su içmenizde yarar var.

43

Nemlendirmek

Sıcaktan dolayı cildin terleme yoluyla kaybettiği nemi yerine koymak ciltteki yaşlanmanın önüne geçmek açısından büyük önem taşır. Cildinize uygun ve zengin içerikli bir nemlendiriciyi düzenli olarak kullanmanın yararlarını sadece yaz aylarında değil ömür boyu göreceksiniz.

42

Makyaj

Sıcak havalarda ağır makyaj yapmak, görünüm açısından da sağlık açısından da çok fazla tercih edilmemesi gereken bir uygulama. O nedenle günümüzde sıkça tercih edilen ve cilde hafif renk veren nemlendiriciler size doğal bir güzellik sağlayacak. Tabii yatmadan önce cildinizi temizlemek şartıyla.

39

Uyku

“Yaz tatilinde ne uykusu; eğlenmek hakkımız!” dediğinizi duyar gibiyim. Taze bir cilt için uykunun önemi büyük. Haftada bir, yatmadan önce güzelce temizlediğiniz yüzünüze nemlendirici bir maske uygulayıp bakımlı olabilirsiniz.

45

Ürün seçimine gelince…

– Yaz aylarında kısa sürede emilen, ince nemlendiricileri tercih etmek cildin daha kolay koruma altına alınmasını sağlar.
– Nemlendirici üzerine ayrıca koruyucu sürmek cilt üzerinde ek bir koruma oluşturacağından güneş ışınlarının neden olduğu yaşlanma etkilerini geciktirir.
– Sıcak havalarda makyaj yaparken seçtiğiniz pudra güneş koruması (SPF) özelliğine sahip olursa cildiniz daha az terler.
– Çok gerekmedikçe cilt sağlığınız için fondöten kullanmamanızda yarar var. Özellikle sıkça terleyeceğiniz güneşli havalarda cildinizin rahatça nefes almasını istiyorsanız…
– Fondöten alırken güneş korumalı olanlar arasından bir seçim yapın. Bu şekilde güneş lekelerinin oluşmasını, cildinizde var olan lekelerin koyulaşmasını da engellemiş olursunuz.
– Dudaklarınızı 7/24 nemli tutmak için mutlaka lipstick kullanın.

44

– Yaz akşamlarında parlayan bronz teninizle dikkatleri üzerinizde toplamak isterseniz cildinize aromatik yağlar sürebilirsiniz.
– Güneşli günlerde gözlerinizi sık sık kısacağınız için, göz çevrenizdeki kırışık oluşumunu engelleyici kremlerden kullanın.