Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Gururumuz Büşra
Gururumuz Büşra
Tekerlekli sandalye tenisçisi Büşra Ün, Brezilya’da düzenlenecek ‘Paralimpik Oyunları’na katılacak ilk Türk sporcu olarak tarihe geçti…
Yaşam 21 Haziran 2016 - 01:34

Tekerlekli sandalye tenisçisi Büşra Ün, Brezilya'da düzenlenecek ‘Paralimpik Oyunları'na katılacak ilk Türk sporcu olarak tarihe geçti…

TURNUVALARIN YILDIZI

Milli Takım'ın Tekerlekli Sandalye tenisçisi 22 yaşındaki Büşra Ün, yurt dışında katıldığı turnuvalarda elde ettiği başarılarla dünya sıralamasında ilk 32'ye girmeyi başardı. Ün, bu başarısının ardından Brazilya'nın Rio kentinde düzenlenecek olan ‘Paralimpik Oyunları'na katılma hakkını elde etti.

41

BAŞARI iÇiN DESTEK ŞART

Hedefinin bundan sonra yapılacak olan Amerika Açık, Wimbledon, Avustralya Açık ve Fransa Açık gibi grand slam turnuvaları olduğunu söyleyen sporcu, “Tenis masraflı bir spor, ben ve benim gibi arkadaşlarımız sponsorların katkılarıyla dünyada çok daha iyi başarılara imza atabiliriz” diye konuştu.

KLASMANINDA RAKiPSiZ

Tenise başladığı 2009'dan bu yana her geçen gün başarı grafiğini yükselten genç tenisçi, son yedi yıldır Türkiye'de kendi klasmanında birinci sırada yer alıyor.