Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Haydi kızlar kodlamaya!
Haydi kızlar kodlamaya!
Farklı alanlardaki başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Borusan Holding, bu kez de kız çocuklarının eğitimine yönelik projesiyle gündemde.
Yaşam 7 Haziran 2016 - 23:59

Farklı alanlardaki başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Borusan Holding, bu kez de kız çocuklarının eğitimine yönelik projesiyle gündemde. ‘Haydi Kızlar Kodlamaya' adı verilen proje, gelecekte kadınların her alanda daha güçlü olmalarını hedefliyor…

27

Elektroniğin temel prensipleri

YAŞAMDA kadının yerini güçlendirmek amacıyla Borusan Holding, ‘Haydi Kızlar Kodlamaya' adı verilen çok özel bir projeye imza attı. Bursa'da Borusan Holding'e ait bir fabrika çalışanlarının kız çocuklarını hedef alan çalışmada, İngiltere'de denenen ve başarılı sonuçlar alınan ‘KızCode Platformu' kullanılarak kodlama ve algoritma eğitimi veriliyor. Bu projeye katılan kızlar, elektroniğin temel prensiplerini öğreniyor ve üç boyutlu yazıcıyla robot tasarlama dersleri alıyor.

26

Geleceğe güvenle bakacaklar

KızCode Platformu kurucusu Müjde Esin projenin önemini, “Kodlamanın dijital dönüşüm vizyonunun en önemli yapı taşı. O nedenle kızlara daha küçük yaştan önemli konularda eğitim vererek geleceğe daha güvenle bakabilmelerini sağlayan bir projenin mimarlarından olmak çok değerli ” sözleriyle belirtiyor. Çocukların seviyesine göre özel olarak hazırlanan ders programları, katılımcıların sorunlara farklı açıdan bakıp çözüm üretebilmelerini de sağlıyor. DHA