Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Hayvanlara fısıldayan kadın
Hayvanlara fısıldayan kadın
Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Mersin Üniversitesi tarafından oluşturulan Kampüs Geçici Hayvan Bakımevi, yüzlerce sokak hayvanını ağırlıyor
Yaşam 8 Şubat 2016 - 03:27

Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Mersin Üniversitesi tarafından oluşturulan Kampüs Geçici Hayvan Bakımevi, yüzlerce sokak hayvanını ağırlıyor. Hayvan Dostları Derneği Başkanı Nilgün Derviş, sokak hayvanlarına şefkat eli uzatan isimlerin başında…

Bakımevinde iki veteriner, bir tekniker ve yedi temizlik görevlisi görev yapıyor.

Kampüs Geçici Hayvan Bakımevi'nde hayvanları sağlıklı tutmak için iki veteriner, bir tekniker ve yedi temizlik görevlisi görev yapıyor. Yaralı ve yardıma muhtaç sahipsiz hayvanları tedavi eden ekip, ayrıca haftada 20 hayvanı da kısırlaştırıyor. Hayvan Dostları Derneği Başkanı Nilgün Derviş “İyileşerek tekrar doğaya dönebilecek hayvanları tekrar aldığımız bölgeye geri bırakıyoruz” dedi.

Merhametli yaklaşım

Haftanın yedi günü 10 saat görev başında olduğunu kaydeden Nilgün Derviş, ürkek ve doğada yaşama şansı olmayan sokak hayvanlarını ise sahiplendirme yoluna gittiklerini belirtti. ‘Ameliyat yap, doğaya bırak' mantığında olmadıklarını ifade eden Derviş, hayvanlara mümkün olduğu kadar insani, vicdani ve merhametli bir şekilde yaklaştıklarını söyledi.

Kediler için makarna

Hayvan Dostları Derneği Başkanı Nilgün Derviş “Sokak hayvanlarının makarna, ciğer ve konserve gibi ek ihtiyaçlarını dernek olarak biz karşılıyoruz. Kediler her gün yaklaşık 80 paket makarna tüketiyorlar. Çenesi kırık ya da yaşlılığa bağlı dişi olmayan kediler için makarna en uygun yiyecek oluyor” dedi.

Ürkek ve doğada yaşama şansı olmayan sokak hayvanları sahiplendirilmeye çalışılıyor ancak sahiplendirme konusunda çok başarılı kaydedilmemiş.

Son güncelleme: 03:29 - 08.02.2016