Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Hayvanların vapurlardaki seyahat koşullarında değişiklik
Hayvanların vapurlardaki seyahat koşullarında değişiklik
İstanbul Şehir Hatları'nda tartışma yaratan hayvanlarla ilgili düzenleme değişti. Bundan böyle hayvanların vapurlarda ağızlık takılmış olan evcil hayvanlar seyahat edebilecek.
Yaşam 25 Temmuz 2017 - 12:08

İpek ve Orçun Orhan kardeşlerin İstanbul’dan Muğla’ya giderken 8 yaşındaki ‘Golden Labrodor’ melezi ‘Sushi’ isimli köpeklerinin feribotta kafeste ölmesi, hayvanların vapurlardaki seyahat koşullarının gündeme gelmesine vesile olmuş ve tartışma yaratmıştı. Olayın ardından sosyal medyadan örgütlenen on binlerce insan, hayvanların seyahat koşullarının değiştirilmesini istemişti.

İŞTE YENİ UYGULAMA…

Sabah’ın haberine göre, olayın ardından İstanbul Şehir Hatları vapurlarında evcil hayvanlar için yeni bir düzenleme geldi. Konuyla ilgili açıklama yapan Şehit Hatları, yeni düzenlemeyi şöyle açıkladı: “Sizlerden gelen talep üzerine kafesi olmayan evcil hayvanlar ağızlık takmak koşulu ile gemilerde yolcu salonlarının dışında ve gemi görevlilerinin gösterdiği emniyetli yerlerde sefere kabul edilecektir. Görme ya da işitme engelli yolcuya refakat eden rehber köpekler, belirlenen yolcu salonlarının içine alınacak.”

Son güncelleme: 12:14 - 25.07.2017