Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Hem konforlu hem uzun ömürlü
Hem konforlu hem uzun ömürlü
Dekorasyon söz konusu olduğunda, hayallerinizdeki eve kavuşmak için pek çok farklı detaya dikkat etmeniz gerekir.
Yaşam 17 Mart 2016 - 23:47

Birgan BiLEKE

Dekorasyon söz konusu olduğunda, hayallerinizdeki eve kavuşmak için pek çok farklı detaya dikkat etmeniz gerekir. Özellikle de yatak odanız açısından… Çünkü günün yorgunluğunu attığınız bu mekâna dair seçeceğiniz her eşya mutlaka konforlu ve uzun ömürlü olmalı. Başta da yatağınız.

Her insan rahat bir uyku çekmek için farklı ihtiyaçlara gereksinim duyar. Kimi zifiri karanlıkta uyumayı tercih ederken kimi de müzik dinlemeden uykuya dalamaz. Ama herkesin tek ortak noktası konforlu bir yatak. Eğer siz de deliksiz bir uyku için yatak satın almayı düşünenlerdenseniz işte size birkaç ipucu…

1 Yatak satın alırken satış sonrası hizmet konusunda bilgi almayı unutmayın. Bir yatağın garanti süresi ne kadar uzun olursa o kadar büyük avantaj sağlar. Taşıma sırasında oluşabilecek bir deformasyon söz konusu olduğunda yatağın değişip değişmediğiyle ilgili mutlaka bilgi alın.
2 Yatağın uyunacak alanı kadar önemli olan bir diğer kısmı da kasası. Eğer tercihinizi ahşap kasadan yana kullanacaksanız uzun süreli kullanım şansınız daha yüksek olabilir. Ahşap kasaların vidalama sistemini de dikkatlice incelemenizde yarar var.
3 Yatağınızın hammaddesi köpük, ipek, yün ve kaz tüyü olursa konforlu bir uyku çekme şansınız daha yüksek olur.

4 Alışveriş sırasında boyunuz, kilonuz, sağlık sorunlarınız gibi detaylı bilgileri satış danışmanıyla paylaşmak doğru yatağı seçmenize olanak sağlar. Bunları sormadan size yatak öneren danışmanlarla ilgili aklınızda soru işareti oluşabilir.
5 Sert yataklar omurga sağlığı açısından daha uygundur. Kuş tüyü bir yatakta yatıyormuşsunuz hissi verse de yumuşak yataklar omurganın şeklini korumada etkili değildir.

6 Yatak şiltesinin içinde ne kadar çok yay olursa o yatak vücudun sağlıklı duruşuna o kadar çok destek verir.
7 Dolguları iç yaylara bağlı olan şilteler şekillerini daha uzun süre koruduğundan, bu özelliğe sahip yataklar kaliteleriyle uzun ömürlü olurlar.
8 Çok yumuşak olan yataklar omurga sağlığını koruma konusunda sorun yaratabilir. O nedenle özellikle sağlık sorunu olanlar orta sert ya da sert yatakları tercih etmelidir.
9 Ortopedik olarak adlandırılan her ürün, herkes için uygun değildir. O nedenle yatağı mutlaka deneyerek, kısa süre de olsa üzerinde uzandıktan sonra satın alın. Sağlık açısından, vücudunuza destek veren yatak tasarımlarını tercih etmeniz gerekir.
10 Günümüzde alerji en çok karşılaşılan sağlık sorunları arasında yer alıyor. Bu nedenle yatağın alerji karşıtı üretilmiş maddelerden yapılmış olmasına özen gösterin.

Etiketler