Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Her gün bir erkek dehşeti
Her gün bir erkek dehşeti
Dün de tecavüz ve taciz olayları yaşandı!
Yaşam 25 Şubat 2016 - 23:27

Gün geçmiyor ki kadınlara yapılan yeni bir saldırı haberi gelmesin… Dün yurtta iki ayrı taciz ve tecavüz olayı gündeme oturdu. Olayların ilkinde kız öğrencilerin evine girip tacize kalkışan saldırgan, iki öğrenciyi bıçakla yaraladı. Diğer olayda ise Antalya'da beş yıldızlı otelde çalışan genç kadına içkisine ilaç atılıp tecavüz edildi.

ÖZLEM O ANLARI ANLATTI...Öğrencilerden Özlem D., “Arkadaşımın çığlığını duyunca koştum. Arkadaşımı yere yatırmış bıçaklıyordu. Koşup elime aldığım tavlayla kafasına vurdum. Kaçarken de beni bıçakladı” dedi. 1 – Tacizci, üniversiteli kızları bıçaklayıp kaçtı

EVE CAMDAN GiRMiŞ

AYDIN'da aynı evi paylaşan iki üniversiteli kız, iki katlı binanın çatı katındaki evlerine geldiklerinde yaşayacaklarından habersizdi. Büşra K. odasına girdiğinde eve pencereden girip ütü masasının altına saklanan, evli ve iki çocuk babası komşusu Mehmet N.'yi fark etti.

Büşra K.

TAVLAYI KAFASINA VURDU

KIZIN çığlık atması üzerine Mehmet N. iddiaya göre bıçakla saldırdı. Çığlığı duyup odaya koşan Özlem D., arkadaşını kurtarmak için tavla kutusunu Mehmet N.'nin başına vurdu. Özlem'i de bıçakla yaralayan saldırgan kaçtı. Öğrenciler tedavi edildi, şüpheli Mehmet N. gözaltına alındı.

UZMAN GÖRÜŞÜ
Kadınlara saldırılar niye artıyor?

İstanbul Florence Nightingale Hastanesi'nden Uzman Psikolog Emrah Polat, “Kadına şiddette ekonomik gidişat ve cinsiyet rollerindeki değişim etkili. Başarısız erkeğin ilk adımı şiddet uygulamak oluyor. Kapalı toplum kadını değersizleştirip yaşamını tehdit ediyor” dedi.

2 – İlaçlı içecekle tecavüz iddiası

Beş yıldızlı otelde çalışan Esra Ü., otelde çalışan barmenin kendisine ilaçlı içecek verip bayılttıktan sonra tecavüz ettiğini ileri sürdü.

Davanın ilk duruşmasında Esra Ü., “Rızamla ilişkiye girseydim burada olmazdım” dedi.

ANTALYA Kemer'de yaşanan olay sonucu otelin mutfak departmanında çalışan 22 yaşındaki Esra Ü.'nün şikayeti üzerine Kazım E. hakkında hapis istemiyle dava açıldı. İlk duruşmada barmen Kazım E. “Birlikte 5-6 tekila içtik, sonra Esra bir bardak da viski içti. Sarhoş oldu, ilişkiye girdik” diye kendini savundu. Esra Ü. ise “Rızamla ilişkiye girseydim burada olmazdım” dedi.

 

Son güncelleme: 10:04 - 26.02.2016