Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Her kulağa bir ses; MIX FESTIVAL
Her kulağa bir ses; MIX FESTIVAL
Zorlu PSM, zengin ve çok sesli bir müzik festivali ile geliyor
Yaşam 7 Eylül 2016 - 12:28

Farklı seslerin ve müzik türlerinin buluştuğu bir festival ile yeni bir sezon başlıyor. Zorlu PSM’de düzenlenecek MIX FESTIVAL’de, Büyük Ev Ablukada: Fırtınayt, Sattas, Ceza, Baba Zula, Hey! Douglas, Taksim Trio, Gaye Su Akyol, In Hoodies, Elif Çağlar Quartet, Ayşe Tütüncü & Emre Karabulut Dörtlüsü, Şenay Lambaoğlu Quintet, Luxus, Kolektif İstanbul, Ahmet Ali Arslan gibi isimlerin yanında daha pek çok Türk grubu yer alacak.

The Ringo Jets, Büyük Ev Ablukada

Festivalin adından da anlaşılacağı gibi sesler arası bir deneyim olması için PSM sahneleri farklı türlerdeki müziklere ev sahipliği yapacak, bu müziklerin özgün isimlerini bir araya getirecek. Latin Amerikalı reggae grubu Che Sudaka ve İngiliz Oi Va Voi ise Festivalin merakla beklenen iki önemli yabancı grubu.

Ayrıca 30 Eylül – 1 Ekim arası yapılacak olan festival, plak pazarı, bitpazarı ve sergilerle de rengarenk ve dolu dolu iki gün sunacak.

HER METREKAREYE FARKLI MÜZİK

Taksim Trio, İdil Meşe, Model XL

Ana Tiyatro, Drama Sahnesi, Studio, Meydan Fuaye, VIP Lounge, Sky Lounge ve PSM Amfi'ye yayılacak MIX programı dahilinde sahne alacak isimlerden bazıları; yeni şekilleri ile yoluna devam eden Büyük Ev Ablukada: Fırtınayt ile, hiperaktif sahne duruşuyla ünlenen Latin Amerikalı reggae grubu Che Sudaka, reggae müziğin ülkemizdeki en başarılı temsilcisi Sattas, ülkemizde büyük bir hayran kitlesi bulunan İngiliz grup Oi Va Voi, yerli rap'in en popüler ismi Ceza, halk müziğinin değerli isimlerinden Erdal Erzincan, Anadolu müziğini batı enstrümanlarıyla harmanlayan Ahmet Aslan, kendine has tarzıyla Türkiye'de olduğu kadar dünyada da ses getiren Baba Zula, 70’li yılların psychedelic, funk ve soul şarkılarını günümüze uyarlayan Hey! Douglas, rap sahnemizin en önemli isimlerinden Mode XL, Hüsnü Şenlendirici, İsmail Tunçbilek ve Aytaç doğandan oluşan üç virtüözün hayat verdiği Taksim Trio, Türk sanat müziğine kattığı modern yorumla dikkatleri üzerin çeken Gaye Su Akyol, topraklarımızın başarılı post punk grubu She Past Away, The Ringo Jets, In Hoodies, Neophon Ensemble: Welcoming Maqam, Niyazi Koyuncu, Luxus, Kolektif İstanbul, Ahmet Ali Arslan, Gökçe Kılınçer, caz müzik sahnesinin etkileyici vokali Elif Çağlar ve çok daha fazlası…

Gökçe Kılınçer, Che Sudaka, Gaye Su Akyol

MIX'de RedBull.com'un bağımsız müzik sahnesinin yeni isimlerini ağırladığı Warm Up projesine dahil sanatçılar da yer alıyor. Warm Up kapsamındaki performanslarıyla dikkat çekmiş olan genç post rock grubu Help! The Captain Threw Up, neo folk grubu İdil & Da Poet, Left-field hip hop'ın genç temsilcileri OZBİ, Saykodelik rock grubu Ponza ve enstrümental rock grubu Uluru izleyicisiyle buluşacak.

Ceza, Sattas, Eypio, Ozbi, Erdal Erzincan

Yerli ve yabancı DJ ve sanatçıların ekleneceği MIX FESTIVAL programı, konserler haricinde farklı etkinliklere de ev sahipliği yapacak. PSM Amfi'de müzik sahnemizin genç yetenekleri sahne alırken; bir yandan da konserlerin devamını getirecek, aralarında Silent Party'nin de olduğu konsept partiler düzenlenecek. Kurulacak plak pazarı, bit pazarı ve sergilerle bambaşka bir festival deneyimi yaşanabilecek. Programı öğrenmek için etkinlik sitesine girmeniz yeterli…

Son güncelleme: 13:59 - 07.09.2016