Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Her şey onlar için
Her şey onlar için
EGE Otizm Derneği, İzmir’de yardım maksatlı bir balo düzenledi.
Yaşam 22 Şubat 2016 - 02:55

Hayata kazandırılabilir otistik çocuklara burs vermek için İzmir'de anlamlı bir yardım balosu gerçekleştirildi. Tamamı otistik 40'a yakın çocuktan oluşan İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu da baloda sahne aldı.İzmir'de ve il dışında pek çok yerde sahneye çıkan İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu İZOT, o gece 44'üncü konserini gerçekleştirmiş oldu. Bazı konuklar tamamı otistik çocuklardan oluşan topluluğun konseri sırasında duygulanarak gözyaşlarına boğuldu.

EGE Otizm Derneği'nin Yönetim Kurulu Başkanı Rabia Tekince, Yönetim Kurulu Üyeleri Sezin Sivri ve Banu Işıl Koç evsahipliğinde İzmir'de gerçekleştirilen geceye İzmir'in iş, cemiyet, sanat ve moda camiasından çok sayıda yardımsever katıldı. Baloda Sibel Tüzün, genç şarkıcı Behzat Uygur ve İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu (İZOT) sahne aldı.
 Sunuculuğunu Behzat Uygur'un üstlendiği baloda dernek başkanı Rabia Tekince açılış konuşmasını yaparak katılan konuklara teşekkür etti. Otizm hakkında bilgi de veren Tekince, terör şehitleri nedeniyle başsağlığı diledi.
Tamamı otizmli olan 40'a yakın çocuktan oluşan İZOT, kimisi gözyaşı döken davetlilerden büyük alkış aldı. Gecede düzenlenen müzayedede heykel, tablolar, koltuklar ve kürk ceketler satışa sunuldu. Açık artırmadan elde edilen 82 bin TL, otistik çocukların eğitim masrafları karşılanmak üzere derneğe bağışlandı. DHA

Gecede Sibel Tüzün'ün yanı sıra sunucu Behzat Uygur'un kendisiyle aynı taşıyan oğlu şarkıcı Behzat Uygur konser verdi.
Son güncelleme: 08:50 - 22.02.2016