Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Hızlı ve kusursuz
Hızlı ve kusursuz
Yoğun bir hayatı olanlar kendilerine vakit ayırabilmek için zaman kazanmanın farklı yollarını arar. Buldukları daracık vakitlerde bile minik tüyolarla kusursuz bir görünüm sergilemek için gereken fırsatı yakalayabilirler.
Yaşam 9 Mayıs 2016 - 03:58

Günlük koşuşturmanın içerisinde pek çoğumuz kendimize vakit ayırmakta güçlük ediyoruz. Kariyer, eğitim hayatı, ev işleri, sevdiklerimizle ilgilenmek derken gün içinde kendimize ayırdığımız 10 dakika bizi mutlu edebiliyor. O nedenle konu bakım olunca, size zaman kazandırabilecek ipuçlarını derledik…

Birgan BiLEKE

25

1 Oje sürdüğünüzde kendinizi daha güzel ve iyi hissediyor fakat “Bir de kurumasını bekleyecek vaktim yok!” diyorsanız, ojeli tırnaklarınızın çabuk kuruması için içi su ve buz dolu bir kapta sadece 30 saniye bekletmeniz yeterli olacaktır.

2 Yüzünüzde ön plana çıkartmak istediğiniz noktalar var fakat makyaj yapmak için süreniz kısıtlıysa, o zaman pek çok markanın kısa zamanda cilde etki eden serumlarını istediğiniz bölgeye uygulayıp kısa sürede sonuç alabilirsiniz.

38

3 Cildinizin bakımlı görünmesini ve güneşten korunmasını istiyorsanız, her iki etkiyi de bir arada sunan kremleri tercih edebilirsiniz.

4 Problemli bir cildiniz var ama bakıma gitmeye vakit ayıramıyorsanız, doğal ürünlerle evde yapacağınız maskelerle hem bütçenize yarar sağlayıp hem de koşuşturmalı programınıza yetişebilirsiniz. Örneğin, her gün bir avokadoyu ezip yüzünüze sürüp 15 dakika bekletirseniz, cildiniz için gereken nem ve yağı sağlamış olursunuz.

23

5 “Güne güzel bir makyajla başlasam da, tazeleyecek vaktim yok!” diyorsanız, sizi ruj tazelemekten kurtarabiliriz. Eğer ruj sürmeden dudaklarınıza nemlendirici sürer, ruj sürdükten sonra da pudrayla üzerinden geçerseniz dudaklarınız özenle yaptığınız makyajınızı gün boyu korur.

22

6 Pürüzsüz bir cilt için gereken kremlere sahipsiniz ama uyandığınız anda koşuşturmanız sırasında hiçbirini sürmeye vakit ayıramıyorsanız uykuya dalmanızı sadece 15 dakika erteleyin ve yatmadan önce kremlerinizi sürün. Gece boyunca salgılanan gençleştirici hormonlar ve bu kremlerin etkisiyle birleşince, sabah pırıl pırıl bir ciltle güne uyanabilirsiniz.

24

7 Göz makyajınızı yaparken kirpiklerinizin kıvrılması için zaman harcamak istemiyorsanız, gözlerinizi belirginleştirmek için kirpik kıvırma etkisine sahip rimeli tercih etmek avantaj sağlar.

8 Gözaltına süreceğiniz kapatıcı sorunlu bölgeyi kamufle etmenize yararken, eğer V şeklinde sürerseniz gözlerinize aydınlatıcı etki de sağlar. Tek ürünle iki sorununuzu birden halledebilirsiniz.

Etiketler