Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İçten bir gülüş her şeye değer!
İçten bir gülüş her şeye değer!
Dünyaya bir bebek geleceği zaman, başta anne-babası olmak üzere tüm yakınları onun için en güzel hediyeyi bulma telaşına düşer
Yaşam 5 Şubat 2016 - 03:04

Birkan Bileke

Dünyaya bir bebek geleceği zaman, başta anne-babası olmak üzere tüm yakınları onun için en güzel hediyeyi bulma telaşına düşer. ‘En güzel' çok göreceli bir kavram olsa da, ‘çok kullanışlı' bir hediye almak, hem annenin hem de minik bebeğinin yüzünde güller açmasına sebep olabilir. Bu gülüşe tanık olmak için işte size birkaç öneri…

Güzel haberi aldığı andan itibaren anne adayı, bebeğinin hiçbir şeyini eksik etmemek için telaşa kapılır. Özellikle bebeğinin ve kendinin hayatını kolaylaştıracak objeleri satın almanın peşine düşer. Bu süreçte arkadaşlarından, akrabalarından, yakın çevresinden de pek çok hediye alır. Uzun süre kullanabileceği armağanlar almak anneleri çok mutlu eder. Fakat uzun süreli kullanıma olanak veren bir armağan seçerken belli kriterlere dikkat etmek gerekir.

Foto: Arşiv

Olmazsa olmaz!

Anne olmanın getirilerinden biri de, minik bebeği büyüyüp de okula başlayıncaya kadar adeta bir hamal gibi, koca bir çantayla dolaşmak zorunda oluşudur. Bu çanta çoğu zaman kurtarıcıdır çünkü içinde yedek biberondan kıyafete pek çok eşya bulunur. Bebeğin her an neye ihtiyacı olacağı önceden kestiremeyeceğinden her zaman ağır olacak çanta, anneye taşıma kolaylığı sağlamalı ve uzun süre kullanıma olanak vermelidir.

Banyo keyfine özel

Yıkanırken büyük keyif alan bebeklerin üşümemesi için, çıktıkları anda yüzde yüz pamuk bir bornoza sarılmaları onları mutlu eder ve korur. Hem sağlık açısından hem de kullanım açısından avantaj sağlayan organik bornoz takımları bebeklere uzun süre eşlik edeceğinden güzel bir hediye seçeneği olabilir.

Dekorasyon desteği

Hem annenin uzun süre kullanabileceği, hem de bebek odasına renk katacak armağanlar gibisi yoktur…  Tıpkı bu alt değiştirme setinde olduğu gibi. Bebek tuvalet ihtiyacını karşılamayı öğrenene dek altı değiştirileceği için, bu tip bir dekoratif alt değiştirme seti uzun süre kullanılabilir. Dekorasyon, uçsuz bucaksız bir alan olduğundan çerçeve, saat, ayna gibi odayı tamamlayan detaylar şık hediye alternatifleri arasında yer alır.

Uyusun da büyüsün

Uyurken salgılanan hormonlar nedeniyle yetişkinler için bile büyük önemi olan uyku, söz konusu bebeklerse ayrı bir değer taşır. Büyüme döneminde dengeli bir uyku düzenine sahip olan bebekler sağlıkla büyür. Duvarlara birbirinden sevimli görseller yansıtan ve görüntü eşliğinde ses de veren özel tasarımlar, bebeğin hayal gücünü geliştirmenin yanı sıra rahat bir uyku uyumalarına da yardımcı olur.

Güvenliği ön planda tutan aileler için

Yeni anne-baba olan kişiler, bebekleri için alışverişe çıktıklarında çoğu zaman koruma içgüdüsüyle hareket eder. Bu noktadan yola çıkarak, eğer bütçeniz de uygunsa, dünyaya gelecek bebeğin arabada konforlu ve güvenli bir yolculuk yapması için armağan olarak bir araba koltuğu satın alabilirsiniz.

Son güncelleme: 08:32 - 05.02.2016