Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İlişkiye ara vermek doğru bir karar
İlişkiye ara vermek doğru bir karar
İlişkiniz artık sizi çok yoruyorsa kısa süreli bir ara vermek ikiniz açısından da iyi olabilir.
Yaşam 25 Ocak 2016 - 12:15

Bazen işler yolunda gitmez ve çok sevseniz bile yorulursunuz. Ayrılmak istemiyorsunuz ve bu yüzden ara vermeyi tercih ettiniz. İlişkiye ara vermek herkesin ağzından duyabileceğiniz gibi ‘ayrılık’ değildir aslında. Bu durum iki kişi açısından da kendini dinleme olarak kullanılırsa daha iyi bir sonuç elde edilebilir.

Bir ilişkiye ara verdiğinizde bgir boşluk oluşacaktır. Bu nefes almanıza ve daha iyi düşünmenize neden olacaktır. Böylelikle hem ayrılığa hem de barışmaya hazırlıklı olacaksınız.

İlişkinize uzaktan bakma fırsatınız olacak ve partnerinizin hatalarını da kendi hatalarınızı da rahat bir biçimde görebileceksiniz. Bunu çözmek size kalmış.

İlişkiler genellikle fırtınalı ve tutkulu geçer. Bu ne kadar heyecan verse de iki tarafı da yorabilir. Ufak bir dinginlik hem ilişkiniz hem de psikolojiniz açısından iyi gelebilir.

Hayatta herkesin farklı öncelikleri vardır. İlişki süresince bunları beraberce yürütmek çok büyük özveri ister. Farklı önceliklere sahip olmak ille de ayrılık getirmez. Kısa bir mola önceliklerinizi belirlemniz açısından faydalı olacaktır.

Tüm bunların sonucunda mantıklı düşünüp bir sonuca varacaksınız. Parterinizi ne kadar sevdiğinizi hatta istediğinizi kafanızda tartacaksınız. Ve mola bittiğinde her şey daha da güzel olacak.