Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İmplant yaptıracaklara iki önemli tavsiye
İmplant yaptıracaklara iki önemli tavsiye
İmplant yaptıracaklar, sertifikalı implant ve doğru uzman seçimine dikkat etmeli! Uygulamayı yaptırmak isteyenler mutlaka öncesinde implantın sertifikalı ürün olup olmadığını kontrol etmesi gerekiyor. Doğru ürün ve doğru uzmanla yapılmış implant, doğal diş hissi veriyor ve ruh sağlığını da koruyor.
Yaşam 21 Eylül 2017 - 14:47

Dentram Klinikleri kurucusu Ağız Diş Çene Cerrahisi ve İmplantoloji Uzmanı Prof. Dr. Serhat Yalçın, implant uygulamasında başarının iki önemli ayağı olduğunu belirterek, “Uzun süreli klinik sonuçlarla başarısını ispatlamış uluslararası standartlarda patentli ürünlerin kullanılması ve iyi eğitim almış, tecrübeli bir hekim tarafından uygulanması. Bu iki önemli faktörün bir araya geldiği durumlarda implant, dişsizliğin en kolay çözümüdür” şeklinde konuştu.

DOĞRU UZMANI BULMAK KULLANIM SÜRESİNİ ARTIRIYOR

Diş implantının sadece doku dostu titanyumdan yapılabileceğine dikkat çeken Yalçın, “İmplant yaptırırken ilk olarak kullanılan malzemeden emin olunmalıdır. Bu da ancak diş implantının patent ve sertifikasının sorulmasıyla anlaşılabilir. Kullanılan implantın FDA (Food and Drug Administration) belgesi olması önemlidir. Sağlıklı bir implanta sahip olmanın ikinci kuralı ise deneyimli ve bu konuda eğitimlerini tamamlamış uzmanların tercih edilmesidir. İmplant yaklaşık 10 – 15 yıldır gündemimizde ve bu konuda doğru uzmanı bulmak da doğru ürünü bulmak kadar önemli” dedi.

Doğru ürünle doğru uzman tarafından yapılan diş implantlarının on yıllarca sorunsuz kullanma şansının olduğunu belirten Yalçın, dişsiz ve yakında dişsiz olacak hastalara ise All-on-4 yöntemini uyguladıklarını aktardı: “Cerrahi operasyonla aynı günde 4 -6 implant üzerine sabit tam çene protetik restorasyon yapıyoruz. Fonksiyon, estetik, tat, konuşma ve özgüveni dikkate alarak hasta memnuniyeti sağladığımız All-on-4 yöntemi kısa süren tedavi süresi ve maliyet avantajı da sağlar.”

Son güncelleme: 10:53 - 22.09.2017

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.