Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İnternetsiz hayat panikletiyor
İnternetsiz hayat panikletiyor
Teknoloji bağımlılığı günlük hayatı olumsuz etkiliyor. Uzmanlar, internetsiz bir hayat olasılığının bile madde bağımlılığında görülen belirtilere benzer şekilde endişe yarattığını söylüyor.
Yaşam 25 Kasım 2016 - 23:20

Teknoloji cihazlarını ve interneti kullanamamanın bireyde stres ve endişeye yol açtığını söyleyen Üsküdar Üniversitesi NPISTANBUL Hastanesi'nden Uzman Psikolog Ahmet Yılmaz, “Bağımlılıkta görülen maddeye ulaşılamadığında ortaya çıkan huzursuzluk ve endişe hali, aynı şekilde internete girilemediğinde ya da teknolojik alet kullanılamadığında da kaygıya neden oluyor” dedi.

kadin-panik-shutterstock_420521428

ELEKTRİK KESİLİNCE PANİK BAŞLIYOR

Ahmet Yılmaz, “Elektrik kesildiğinde internete giremeyen, televizyon izleyemeyen insanlar paniklemeye başlıyor. Sosyalleşmeyi sanal ortamda oluşturan birey, elektriklerin kesilmesi ve sanal ortama girememesiyle yalnızlık hissediyor ve panik olmaya başlıyor” dedi.

1480057273_ahmet_y__lmaz

ÇOCUKLAR SOKAKTA SOSYALLEŞMELİ

Yılmaz, yetişkinlerden farklı olarak teknolojinin içine doğan çocukların, gerçek hayattaki sosyalleşmeyi öğrenemeden sanal alemde, oyunlarda, sosyal paylaşım sitelerinde sosyalleşmeyi öğrenmeye çalıştıklarına da dikkat çekti. Uzman Psikolog Ahmet Yılmaz ailelere, “Çocuklarınıza küçük yaşlardan itibaren teknolojik alet kullanımı ile ilgili sınırlar getirin. Onları sosyal aktivitelere yönlendirin. Arkadaşları ile dışarıda vakit geçirmesi için yönlendirin ve cesaretlendirin” tavsiyelerinde bulundu.

shutterstock_521870221

İLGİLİ HABERElon Musk'tan çılgın internet projesiElon Musk’tan çılgın internet projesi

Son güncelleme: 23:51 - 25.11.2016