Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Işıltı Liftingi ile gençleşin
Işıltı Liftingi ile gençleşin
Cildinizde yılların etkisiyle oluşan kırışıklık ve matlıktan kurtulmanın artık yeni bir formülü var... Cildi içten nemlendiren ışıltı liftingi ile doğal, ışıltılı ve genç bir görünüme kavuşmanız mümkün...
Yaşam 22 Ekim 2016 - 23:34

Kimi insanın 40'lı yaşlarında yüzü kırışıklık içinde, lekeli ve mattır… Kimilerinin de 60'lı yaşlarda olmalarına rağmen yüzleri hâlâ gergin ve pırıl pırıldır. Dolayısıyla sağlıklı yaşam biçimi, kozmetik ürünler ve uygulamalarla yıllara meydana okumak mümkün… Dr. Eylem Acar Kliniği'nin sahibi Dermatolog Dr. Eylem Acar, cilde canlılık vererek, genç bir görünüm sağlayan ışıltı liftingi ile ilgili bilgi verdi.

21

Kırışıklıkların doğum yeri alt deridir

Dıştan uyguladığınız  kremler, daha çok cildinizin üst tabakasında etkilidir. Ancak, unutmayınız ki cildinizin asıl canlılığını ve destek görevini sağlayan,  kozmetik görünüm açısından kilit görevi gören, alt deridir. Bu temel tabakanın kalınlığı ve nemi, yaşla birlikte azalır. Dışarıdan uyguladığınız kremlerin derinin gözeneklerinden geçerek bu tabakaya ulaşması, anahtar deliğinden bir topu geçirmek kadar olanaksızdır. Bu yüzden asıl etkinin hedeflenen tabakada görülmesi pek olası değildir. Enjeksiyon yoluyla derinin alt tabakasına ulaşarak deriyi canlandırmak gereklidir.

19

Nemlendirir, besler ve korur

Işıltı liftingi; adından da anlaşılacağı üzerine duru bir berraklık, ışıltı ve yansıma sağlayan bir tür ışık dolgusudur. Aslında çok zengin içerikli bir biorevitalizan yüz mezoterapi alanıdır demek de mümkündür. Bu uygulamanın yüze hacim vermekten çok cildin temel ihtiyaçları olan nemlenme, beslenme ve koruma özellikleri vardır. İçeriğindeki yüksek konsantrasyondaki çapraz bağ içermeyen saf hyalüronik asit sayesinde cildi nemlendirir. Zengin multivitamin ve mineral içerdiğinden cildi besler. Formülündeki aminoasitler ve peptit kompleksleri ile cildi yeniden yapılandırırken, nükleik asitler ve oligoelementler ise ciltteki bağışıklık sistemini artırarak koruyucu kalkan görevi görür. Uygulamanın sonucunda; sağlıkla ışıldayan kırışıklıklardan arınmış neme doymuş canlı ve sıkı bir cilt yapısına kavuşulur.

20

Nasıl uygulanır?

Işık liftingi, çok ince uçlu iğnelerle,  mikroenjeksiyonlar şeklinde uygulanabilir. 15-20 dakikalık bir işlemdir. Tüm yüz, boyun, dekolte ve eller gibi farklı bölgelere uygulanabilir. Hyalüronik asit, tüm yaşayan organizmaların bağ dokusunda doğal olarak bulunan, bulunduğu dokuya esneklik ve sağlamlık veren, su tutma kapasitesine sahip temel bir maddedir. Vücudumuzda en çok deride (yüzde 60), kas, göz ve eklemlerde bulunur. Genç yaşlarda cildin gergin ve eklemlerin hareketliliğini, dokuların nemli ve canlı kalmasını sağlar; onlara mekanik olarak destek verir. Deri altında doğal olarak bulunan bu madde yaşla birlikte azalır; 50'li yaşlarda yarıya düşer. Sonuçta  deri önemli bir desteğini kaybeder; deri yaşlanması ortaya çıkar. Enjeksiyon yoluyla, dışarıdan takviye edildiği zaman, deri daha gergin, sıkı ve kırışıksız görünür. Hiyalüronik asit, laboratuar koşullarında  biyoteknolojik şeffaf bir jel formülasyonunda, sentetik olarak elde edilir. Bu madde, doğal  hyalüronik aside çok yakındır ve insan cildiyle  uyumludur.  Antioksidan maddeler ve vitaminler cildi güneşin, sigaranın ve diğer çevresel etkenlerin neden olduğu erken yaşlanma belirtilerinden korur; oluşan yaşlanma belirtilerini onarırlar. Özellikle güneşin zararlı etkilerinden korunmak için, bahar ve yaz aylarında; sigara içimi, kapalı mekanlarda yaşam ve hava kirliliğinin cilt üzerindeki zararlı etkilerinden korunmak ve erken yaşlanma belirtilerini önlemek için de kış aylarında yapılması uygundur.

Haftaya:  CİLT ÇATLAKLARI KABUSUNUZ OLMASIN