Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İstanbul’da Salsa rüzgarı esti
İstanbul’da Salsa rüzgarı esti
Türkiye Dans Sporları Federasyonu (TDSF) ve Aytunç Bentürk Dans Akademi ve Spor Kulübü’nün (ABDA) katkılarıyla düzenlenen Türkiye Salsa Ligi 5. Etap Yarışması renkli görüntülere sahne oldu.
Yaşam 9 Mayıs 2016 - 03:34

Yalçın BEL

Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen yaşları 8 ile 65 arasında değişen 352 sporcu Marmara Koleji Spor Salonu'nda düzenlenen şampiyonada birbirinden güzel danslarıyla izleyicilerden tam not aldı. 5. Etap İstanbul Yarışması'nda 30 spor kulübü yarışmaya katıldı. 28 Mayıs tarihinde Bodrum'da düzenlenecek 6. etabın sonunda Türkiye kulüplerarası şampiyonu belli olacak.

Aytunç Bentürk

YARIŞMA 10 SAAT SÜRDÜ

Önceki gün sabah 08.00'de başlayan 5. etap yarışmasında minikler (8-10 yaş), yıldızlar (10-12 yaş), gençler (12-16 yaş), yetişkinler (18-35 yaş) ve 35 yaş üstü kategorilerinde toplam 352 sporcu dereceye girmek için ter döktü. Yarışmada yaş kategorilerine göre dereceye giren sporculara ödüllerini Türkiye Dans Sporları Federasyonu Başkanı Tolga Han Çinkitaş, Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Koçyiğit, Beytullah Levent Köksal ve Aytunç Bentürk Dans Akademi ve Spor Kulübü Başkanı Aytunç Bentürk verdi.

2

HERKES DANS ETMELİ

Yaşayan en iyi yüz dansçı arasında gösterilen, iki Dünya Salsa Şampiyonluğu ile Avrupa Salsa Şampiyonluğu olan ünlülerin dans hocası ABDA'nın kurucusu Aytunç Bentürk, “Dans yarışmalarını seviyorum. Çünkü dans insanların dans ederken spor yapmasını da sağlıyor. Çocukların gelişiminde ve sosyal yaşamlarında olumlu etkileri oluyor. Gençlerin kötü alışkanlıklardan uzaklaştırıp sporcu kimliğine bürünmesine imkan sağlıyor. Dans hayattır ve muhakkak herkes dans etmeli” diye konuştu.

3

İŞTE ŞAMPİYONLAR

Minikler 2 C kategorisinde –Yiğit Alp-Dilay Çetin, Minikler 1D kategorisinde Batuhan Dere-Şevval Sude, Yıldızlar 1C kategorisinde Berkay Çelik-Azra Erkaya, Yıldızlar 2 C kategorisinde Alper Pırış-Aybüke Serbest, Gençler C kategorisinde Gökhan Doğan-Miray Çapkur, Gençler B kategorisinde Coşkun Canan Erdil-Melisa Can, Yetişkinler D kategorisinde İsmail Okur-Leyla Melikoğlu,  Yetişkinler C kategorisinde Yusuf Adem Akkaya-Nilhan Dereobalı, Yetişkinler B kategorisinde Erdim Tataroğlu-Yağmur Bayar, Yetişkinler A kategorisinde Ahmet Yiğit İsiyel-Hazal Akyüz ve Büyükler C kategorisinde Bülent Okan-Şebnem Okan çifti birincilik kürsüsüne çıktı.