Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İşte ideal kalçanın ölçüsü
İşte ideal kalçanın ölçüsü
Hem sağlık hem de estetik açısından ideal bir kalça kaç cm olmalı?
Yaşam 14 Mayıs 2016 - 11:06

Kadınların vücut güzelliğinde en çok önemsediği bölgelerden biri de kalça… Kalkık ve fit görünen bir kalça, sağlık açısından ideal olduğu gibi özgüveni de artırıyor. Peki ideal kalça ölçüsü ne olmalıdır?

SAĞLIKLI KALÇANIN ÖLÇÜSÜ…

Kalça ölçüleri, yalnızca estetik açıdan değil aynı zamanda sağlıklı bir vücuda sahip olmak adına da değerlendirilmesi gereken rakamlardır. Bundan dolayı eğer ideal formun dışındaysanız, boy ve kilo oranınıza, diğer ölçülerinize göre bir değerlendirme yapıp, kendinize bir yol haritası oluşturmalısınız.

Uzmanların araştırma sonuçlarına göre ortalama olarak 104 cm olarak verilmiştir.

Sağlıklı kalça ölçüsü, uzmanların araştırma sonuçlarına göre ortalama olarak 104 cm olarak verilmiştir. Ancak kadınların alt ve üst vücut gruplarında bu ölçüm değerleri değişebilir, kısa boylu kadınlar için ya da uzun boylu kadınlar için, ideal ve sağlıklı kalça ölçüleri doğal olarak farklı olmaktadır. İdeali yakalamak adına, herkes kendi değerlendirmesini yapmalı ve ona göre çeşitli estetik yollarına başvurmalıdır.

PEKİ İDEAL KALÇAYA NASIL SAHİP OLURUZ?

Egzersiz ve cerrahi yöntemlerle ideal bir kalçaya sahip olabilirsiniz

İdeal kalça ölçülerine tahmin edebileceğinizden çok daha kısa süreler içerisinde kavuşabilmeniz mümkün. Çeşitli estetik ameliyatları, artık birçok farklı şehirde yer alan estetik polikliniklerinde uygulanabiliyor ve ciddi sonuçlar elde edilebiliyor. Estetik operasyonlarının da yanında aynı zamanda evde rahat bir şekilde uygulayabileceğiniz egzersizlerle de kalçalarınızdaki yağları eritebilir, kalçalarınızı dikleştirebilir ve oval bir şekil verebilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey sabır, teşhisi iyi belirlemek ve çalışmalara asla ara vermemektir.

Son güncelleme: 11:09 - 14.05.2016