Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İsviçre güzeli Türkçe öğreniyor
İsviçre güzeli Türkçe öğreniyor
İsviçre Güzellik Kraliçesi 'Miss Schweiz 2013' Dominique Rinderknecht (27) bir yıldır Zürih kentinde Türkçe öğreniyor.
Yaşam 11 Ekim 2016 - 10:51

İsviçre ‘Blick’ gazetesinin haberine göre modellik ve sunuculuk yapan 2013 yılında İsviçre’nin en güzel kızı ilan edilen Dominique Rinderknecht, Türkçe dilinin çok kolay olduğunu, yazıldığı gibi okunduğunu söyledi. Türk Alfabesinde Q, W, X harflerin olmadığını Türkçe’de Ü ve Ö harflerin olmasının İsviçreliler için bir avantaj olduğunu, kolay Türkçe öğrenileceğinin altını çizdi.

guzel-ic

Haberde eski erkek arkadaşı Gök Gürsoy’la (35) beraber İstanbul tatillerinde konuşulanları anlamadığından çok sıkıldığını bu nedenle ilk işinin Türkçe öğrenmek olduğunu ‘Blick’e söyleyen güzel isim, Türk sevgilisinden ayrılmasına rağmen Türkçe’den vazgeçmeyeceğini, Türkçe dilini çok sevdiğini söyledi. İsviçre’de Türk kebapçılarda Türkçe konuştuğunu herkes tarafından büyük sempatiyle karşılandığını açıkladı. İsviçre güzeli Dominique Rinderknecht, “Türkçe çekici, yapıştırıcı bir dil. Türkçe öğrenmek için Almanca’yı tamamen silip atmak lazım. Sürekli cümlelerin neden böyle diye araştırmamak lazım. Türkçe’de çok sayıda Fransızca kelime olduğunu Bisiklet, Hoparlör, Şöför, Fondatön, Kuaför, Randevu, Antrenman, Şalter, Mayo gibi kelimeleri örnek gösterip ‘size bu kelimeler tanıdık gelmiyor mu?’ sorusunu sordu.”