Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İşyerinde taciz nöbeti
İşyerinde taciz nöbeti
Z.G. ve beraberindekiler, “Bu fabrikada tacizci var” diye slogan atarak her gün eylemlerine devam edeceklerini belirtti.
Yaşam 31 Mart 2016 - 01:42

Manisa'da sekreter olarak çalıştığı bir fabrikanın genel müdürünün tacizine uğradığını ileri süren Z.G., fabrika önünde nöbete başladı. Z.G.'ye yakınlarının yanı sıra CHP İl Kadın ve Gençlik Kolları ile Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri de destek verdi.

Z.G. ve beraberindekiler, “Bu fabrikada tacizci var” diye slogan atarak her gün eylemlerine devam edeceklerini belirtti. Fabrika yetkilileri ise iddiaların asılsız olduğunu öne sürdü.

ŞiKAYET EDiNCE iŞTEN ATILDI

Manisa'da Valfsel Armatür A.Ş. isimli şirkette sekreter olarak çalışan 48 yaşındaki Z.G., Genel Müdür H.O.'nun cinsel tacizine uğradığını ileri sürüp savcılığa suç duyurusunda bulundu. Önceki gün fabrikanın önünde protesto nöbetine başlayan Z.G., “Suç duyurusunda bulunduğum için işten atıldım” diyerek isyan etti.

MÜCADELEDEN VEZGEÇMEM

Bildirimsiz ve tazminatsız olarak iş sözleşmesinin feshedildiğini anlatan genç kadın,  “Tek suçum uygulanan cinsel tacizi ifşa etmem, şirket ve vakıf yöneticilerine durumu derhal bildirmem ve savcılığa suç duyurusunda bulunmamdır. Haklı mücadelemden asla vazgeçmeyeceğim. Hiçbir kadının tacize karşı susmaması gerekir” dedi. Â DHA