Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İyi giden bir ilişkiyi bozmanın 7 yolu
İyi giden bir ilişkiyi bozmanın 7 yolu
İlişkiniz iyi gidiyor; o sizi seviyor, siz de onu seviyorsunuz. Fakat öyle davranışlar sergilemeye başlıyorsunuz ki fark etmeden ilişkiyi intihara doğru sürüklüyorsunuz. Elbette kimse bunu yapmak istemez. Peki o zaman ilişkiyi öldürmemek için nelere dikkat etmeliyiz?
Yaşam 23 Kasım 2016 - 14:49

İyi bir ilişki emek istiyor. Bazen daha önce hiç yapmadığınız şeyleri partneriniz için yapmak ya da onu mutlu etmek için bazı şeylerden vazgeçmeniz gerekiyor. Eğer karşılıklı olarak gösterilen bu özveri olmazsa ilişki sekteye uğruyor ve mutsuz son kaçınılmaz oluyor. Bu nedenle yapmaktan kaçınacağınız şeyleri iyi düşünün ve ona göre davranın.

Ne yaparsam iyi giden ilişkimi zehirlerim diyorsanız bu öneriler tam size göre!

ONU ‘STALKLAMAYI’ BIRAKIN

TELEFONUNU KARIŞTIRMAYIN!

Güven, ilişkinin anahtar kelimesi… Onun bilgisi dışında cep telefonunu, maillerini, internetteki arama geçmişini, sosyal medya hesaplarını, çantasını karıştırmayı bırakın; kısacası partnerinizin arkasından iş çevirmeyin. Bu davranışınız ilişkinizi değil güvensizliği büyütür. Eğer şüphelendiğiniz şeyler varsa, bu durumu onunla paylaşın ve eğer hala tatmin olmuyorsanız ilişkinizi gözden geçirin.

SEVEN İNSAN KISKANIR AMA…

AŞIRI KISKANÇLIKTAN KAÇININ

Her şeyin bir dozu var. Kıskançlığınız sevgiden değil de güvensizlikten ortaya çıkıyorsa bu durumu sorgulamanın vakti gelmiş demektir. Onun sizin dışınızdaki hayatını sürekli kontrol altına almaya çalışmak ilişkiyi bozmak için bire bir!

SAVAŞMAYIN, TARTIŞIN!

'KAVGADA OLSA SÖYLENMEZ' TARZDA CÜMLELER KURMAMAYA DİKKAT EDİN

İlişkileri baltalayan en büyük hatalardan biri tartışmalar sırasında onun kişiliğine saldıran cümleler kurmaktır. Sevgiyi ve saygıyı zedeleyen bu durum, ilişkiyi bir yarışa ve savaşa doğru götürür. Normalde onun hoşlanmayacağı türden cümleleri kavgada ‘sinirle ağzımdan çıktı’ bahanesiyle kullanmayın. Onu dinleyin, anlamaya çalışın ve bir sorun varsa beraber çözün.

TEHDİTLE SÖMÜRÜ!

AYRILIKLA TEHDİT ETMEYİN

Birlikte olduğunuz kişiye karşı asla duygusal terör uygulamayın. Ayrılmak, intihar etmek, onun ne kadar kötü olduğunu herkese duyurmak, eşyalarını atmak gibi tehditlerle bir ilişkiyi ayakta tutamazsınız. Siz yapmayın, eğer karşınızdaki kişi yapıyorsa da derhal ilişkiyi bitirin.

KAVGALARI GELECEĞE TAŞIMAYIN

GEÇMİŞ GEÇMİŞTE KALSIN

Onun geçen ay söylediği bir sözü şimdi karşısına çıkarmayın. Geçmişi kullanmak, ilişkiyi en çok yoran davranıştır. İlerleme kaydedemediğiniz gibi karşınızdaki insanı da bıktırırsınız. Unutun ve devam edin.

BAĞIMLI DEĞİL BAĞLI OLUN!

ONUN SİZDEN BAŞKA BİR HAYATI VAR

O sizi hayatta tutan tek şey değil. Siz farklı dünyaları olan, farklı bedenlersiniz. Aksi halde ona sadece yük olur ve onu boğarsınız. Hayatınızın ondan bağımsız olan kısımlarını yaşamaya devam etmeli ve ona da bunun için izin vermelisiniz.

İMALI MESAJLAR PAYLAŞMAYIN

UZAKTAN TAŞ ATMAYIN

Sosyal medya hesaplarınızdan imalı olan ama aslında partnerinize taş attığınızı açıkça belli eden sözleri paylaşmaktan kaçının. İlişkinizde yaşanan sorunlar sizi ilgilendirir ve bu şekilde paylaşmak onu rencide edecektir. Onunla konuşun, onunla çözün, onunla yaşayın.

Son güncelleme: 14:56 - 23.11.2016