Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İzmirli çekirge
İzmirli çekirge
60 yaşındaki atlet Nursel Çakmak’a rekor dayanmıyor
Yaşam 19 Şubat 2016 - 22:57

Türkiye Masterlar Salon Atletizm Şampiyonası’na katılan 60 yaşındaki emekli Nursel Çakmak, üç yeni Türkiye rekoru kırarak üç altın madalyanın sahibi oldu. ‘İzmirli çekirge’ lakaplı atlet, dört yılda yedi rekor kırıp 55 madalya kazandı.

MADALYA töreni sırasında birincilik kürsüsünde federasyon temsilcisi Bünyamin Kılıçarslan ile İstanbul Masterlar Kulübü Başkan Yardımcısı Zeynep Savcı, Çakmak'a birincilik madalyası ile birlikte nazar boncuğu vererek teşekkür etti.

DÖRT YILDA REKORLARI ALTÜST ETTi

İZMİR’in Karşıyaka ilçesinde yaşayan, Türk Telekom’dan emekli, bir çocuk bir de torun sahibi 60 yaşındaki Nursel Çakmak, pistlerde fırtına gibi esti. Dağcılık sporu yaparken dört yıl önce İzmir Atletizm Spor Kulübü lisanslı sporcusu olan Çakmak, 55 yaş grubunda 60, 100, 200 metre açık saha ve 200 metre kapalı salon yarışmalarında Türkiye rekorları kırdı.

HEDEFi AVRUPA ŞAMPiYONLUĞU60 yaşındaki sporcu, “Dört yıl önce başladığım atletizm sporunda elde ettiğim dereceler beni olduğu kadar atletizm camiasını da şaşırttı. Asıl hedefim mart ayı sonunda İtalya’nın Ancona kentinde düzenlenecek olan Salon Masterlar Atletizm Şampiyonası'nda üç branşta da finale kalarak madalya almak” diye konuştu.

BiR TORUNU 55 MADALYASI VAR

ATLETİZM dünyasında ‘Çekirge’ lakabıyla tanınan Nursel Çakmak’ın 55 yaş kategorisinde 100 metre Balkan ve Türkiye şampiyonlukları bulunuyor. Çakmak ayrıca 60, 100 ve 200 metre Türkiye rekortmeni…

SIÇRAYARAK KOŞUYORUM

NURSEL Çakmak yakaladığı sıra dışı başarısıyla atletizm otoritelerini bile şaşırtıyor. Bir çocuk ve bir torun sahibi sporcu atletizme dağcılık sporu yaparken tanıştığı Milli Takım Antrenörü Hanife Sancak vasıtasıyla başladığını söyleyip, “Sıçrayarak koştuğum için adımı da ‘Çekirge' koydular” diyor.