Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kaç kereden bir şey olur?
Kaç kereden bir şey olur?
Kadınlar tüm yurtta her gün kadın ve çocuklara yapılan tacizi kınıyor, protesto ediyor.
Yaşam 18 Mayıs 2016 - 00:39

Karaman'da Ensar Vakfı'nda çalışan bir öğretmenin onlarca çocuğu tecavüz ettiğinin ortaya çıkmasının ardından taciz-tecavüz haberlerinin arkası kesilmiyor. Kadınlar tüm yurtta her gün kadın ve çocuklara yapılan tacizi kınıyor, protesto ediyor.

35

9 KADIN, 45 ÇOCUK…

ÖNCEKİ gün Eskişehir'de İsmet İnönü Caddesi'nde toplanan Eskişehir Demokratik Kadın Platformu üyesi yaklaşık 50 kadın, taciz ve tecavüzü protesto etti ve Ensar Vakfı'nın kapatılmasını istedi. Kadınlar, “9 kadın, 45 çocuk… Kaç kereden bir şey olur? Tecavüzcü Ensar kapatılsın” yazılı pankart açtılar. Çeşitli sloganlar atan kadınlar basın açıklaması okuyarak amaçlarını bildirdiler. Açıklamayı, platform adına Merve Asya okudu.

BİZ KADINLAR, SORUYORUZ…

PLATFORMUN basın açıklamasında “Tacizcilerin, saldırganların, kadın katillerinin elini kolunu sallayarak sokakta dolaştığı, küçücük çocukların malum evlerde hayatlarının karartıldığı bu ülkede Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ‘Bir kereden bir şey olmaz' diyerek Ensar rezaletini aklamaya çalıştı. Biz kadınlar soruyoruz: Yüzünüzün kızarması için, hesap vermeniz için size göre kaç kereden bir şey olur?” dedi.

36

Eskişehir Demokratik Kadın Platformu, “Kadın dayanışmasıyla her zaman tacizcilerin, tecavüzcülerin ensesindeyiz ve tek bir kadın daha cinsel şiddete, kadın cinayetine maruz kalmayana kadar direnmeye devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.