Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kadın elinden, güneşin kadınlarına
Kadın elinden, güneşin kadınlarına
"Kadın Eli” Projesi ile kadınlar iş dünyasındaki gücünü gösterecek!
Yaşam 7 Haziran 2016 - 14:24

Kadınların iş gücüne katılımını sağlamak amacıyla Çorum Hitit Dernekler Federasyonu tarafından planlanan ve İçişleri Bakanlığınca da desteklenen “Kadın Eli” Projesi yaşama geçti.

Ali Ekber ERTÜRK/ANKARA

kadinic

Federasyon'un ARGE ve Kadın Konseyi'nin ortaklaşa yürüttüğü bu proje ile çok sayıda Çorumlu kadına istihdam olanağı yaratıldı. Proje kapsamında oluşturulan ve Çorum yöresine ait organik ürünleri Ankaralılarla buluşturma amacıyla oluşturulan “Güneşin Kadınları Yöresel Ve Doğal Ürünler Üretim ve Satış Merkezi”ne CHP’li Yenimahalle Belediyesi ve Çankaya Belediyesi de destek sağladı.

Tümüyle kadın emeğiyle geliştirilen Proje kapsamında Çorum'un ünlü burma baklavası, tarhanası, yaprak sarması gibi yöresel ürünler, Başkentliler'in beğenisine sunuldu. Açılışına çok sayıda siyasetçi ve bürokratın katıldığı “Güneşin Kadınları” adlı üretim ve satış merkezi, Yenimahalle Tepekule'de hizmet verecek.