Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kadın muhtarın futbol sevdası
Kadın muhtarın futbol sevdası
Muhtar maaşını kurduğu futbol takımına harcayan kadın muhtar tüm mahalleye futbol aşkını aşıladı.
Yaşam 21 Haziran 2016 - 00:52

Muhtar maaşını kurduğu futbol takımına harcayan kadın muhtar tüm mahalleye futbol aşkını aşıladı. Meryem Kuş Açıkgöz'ün iki yıl önce kurduğu takım bu sene şampiyon oldu.

38

SPOR AŞKINA TAKIM KURDU

ESKİŞEHİR'in Tepebaşı ilçesine bağlı Yeşiltepe mahallesinin güleryüzlü sporsever muhtarı Meryem Kuş Açıkgöz, spora olan tutkusu nedeniyle 2015 yılında dokuz arkadaşıyla bir araya gelerek Yeşiltepespor'u kurdu. Yeni kurulan takım ilk sezonunda ligde en çok gol yiyen takım oldu ancak ikinci yıl Yeşiltepespor 2. Amatör Lig'den 1. Amatör Lig'e yükseldi.

36

BU ÇOCUKLARA HELAL OLSUN

MUHTAR Açıkgöz, “Ben futbolcuların annesiyim. Gönüllerini ve yüreklerini ortaya koyan futbolcularım ve hocam bunu sadece Yeşiltepe ve benim adıma yaptılar. Bugüne kadar muhtarlığın maaşı dahil cebime kuruş para koymadım. ‘Pişman mısın?' diye soracak olursanız asla değilim. Bu çocuklara ve Yeşiltepe'ye helal olsun” diye konuştu.

Futbolcu ve teknik ekibin bugüne kadar kendisinden para talep etmediğini söyleyen Meryem Kuş Açıkgöz, takımı için iki yılda 40 bin TL harcamış. Açıkgöz, artık şampiyon olduklarını ve sponsorlardan destek beklediklerini söyledi.