Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kadına şiddete iğneli protesto
Kadına şiddete iğneli protesto
Bodrum’da bir grup kadın, kadına yönelik şiddet ve Sevgililer Günü uygulamasını protesto etti.
Yaşam 16 Şubat 2016 - 01:32

Protestocular, yoldan geçen kadınlara üzerine yorgan iğnesi iliştirilmiş ve sloganlar yazılı siyah kağıt kalpler dağıttı.

BODRUM Kadın Dayanışma Derneği üyesi bir grup kadın, Bodrum'da Neyzen Tevfik Caddesi'ni takiben İskele Meydanı'na yürüdü. Yürüyüş sırasında ve bitiminde ise yoldan geçen kadınlara bir torba içinden çektirdikleri sloganlı kağıtları dağıttılar. Kadına yönelik şiddeti protesto eden kadınlar, yorgan iğnesi geçirilmiş ve üzerine çeşitli sloganlar yazılmış kalp şeklindeki kağıtlarla şiddete ‘Yeter artık, dur!' dediler.

O GÜLLERİN DİKENİNİ BİLİYORUZ

GRUP adına açıklama yapan Bodrum Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Figan Erozan “14 Şubat tecavüze, tacize uğradıkları, küfredildikleri, dayak atıldıkları, sokağa atıldıkları, öldürülmeye devam edildikleri gün… Hem şiddete uğrayıp hem de cinsiyetimiz üzerinden para kazanılmasını protesto ediyoruz. Hediyelerle, güllerde şiddet örtbas edilemez. O güllerin dikenini biliyoruz. Onun için sokaktayız” dedi.

Aşk direniştir diren bacım

Sokaktan geçen kadınlara dağıtılan yorgan iğnesi iliştirilmiş siyah kalplerde ‘Şiddet aşkla aklanmaz', ‘Öldüren sevgi istemiyoruz', ‘Aşk direniştir, diren bacım', ‘Aşık ol, köle olma', ‘Aşık ol, kendinden vazgeçme' şeklinde ifadeler yazılıydı.