Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kadına şiddette bıçak boğaza dayandı
Kadına şiddette bıçak boğaza dayandı
İstanbul’da dün sabah erken saatlerde korku dolu anlar yaşandı.
Yaşam 18 Şubat 2016 - 23:37

Habip ATAM

Uğur Taşlan, sokak ortasında boğazına bıçak dayadığı sevgilisi Sevcan Kutsal'ı rehin aldı. Eylem, ‘müzakere polisleri' sayesinde saldırganın ikna edilmesi sonucu can kaybı veya yaralanma olmadan sona erdirildi.

2 saat öldü öldü dirildi

Alkollü olduğu gözlenen Uğur Taşlan, bir duvarın dibine oturup sevgilisi Sevcan'ın boğazına bıçak dayadı. İki saat boyunca boğazına bıçak dayanmış şekilde kalan kadının çilesi, bununla da bitmedi. Sevcan Kutsal, kendisinden sigara isteyen adama çantasından çıkarıp sigara da verdi, hatta adamın elleri dolu olduğu için sigarasını tuttu. Taşlan'ın müzakere sırasında “Maltepe Cezaevi'nde iki yıl yattım ben. Cezaevi de biliyor ne eroin içmişim, ne esrar içmişim. Bütün Türkiye'de bonzai içenin de Allah belasını versin” dediği duyuldu.

Polis ikna edince sevgilisini serbest bıraktı

28 yaşındaki Uğur Taşlan, İstanbul Kartal'daki Orhantepe Mahallesi, Mihrişah Sokak'ta korku dolu anların yaşanmasına neden olan bir rehine krizi yarattı. Maltepe Cezaevi'nden iki gün önce firar eden Uğur Taşlan, sevgilisi Sevcan Kutsal'ın boğazına bıçak dayadı. Bağırarak sevgilisine bir şeyler söyleyen saldırganın elindeki bıçağı görenler, polise haber verdi.

BIÇAĞI TESLİM ETTİ

İstanbul Emniyeti'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü hemen harekete geçti. Gasp Masası bünyesinde görev yapan ‘Rehine Müzakere Timi' adrese sevk edildi. Uzman ekip, Uğur Taşlan'la görüşerek bıçağını atıp Sevcan Kutsal'ı bırakmasını istedi. Neredeyse iki saat sür+en ikna çabaları başarıya ulaşınca, Taşlan, elindeki bıçağı polise teslim ederek sevgilisini bıraktı ve teslim oldu.

Sabıkası kabarık

Gözaltına alınan Uğur Taşlan'ın, kasten yaralama, uyuşturucu kullanmak, hırsızlık gibi konulardan 30 suç kaydı olduğu belirlendi. Saldırganın 16 Şubat'ta sevgilisini öldürmek için cezaevinden kaçtığı öne sürüldü. Görüşmede “Cezaevinde sevgilimin beni aldattığı haberi geldi. Dayanamadım, namusumu temizlemek için firar ettim” dediği öğrenildi. Gözaltına alınan şüphelinin cezaevine teslim edileceği belirtildi.