Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kadınlar ayakta
Kadınlar ayakta
8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesi her gün bir eylem var
Yaşam 7 Mart 2016 - 02:46

Emre ÇEVİK 

Kadın cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesi geçttiğimiz gece Tünel Meydanı'ndan Galatasaray Meydanı'na bir yürüyüş düzenledi. “Bir kadın daha eksilmeyeceğiz” ve “Erkek şiddetine, tacize, tecavüze sessiz kalmayacağız” pankartları taşıyan grup, 8 Mart haftasını ‘Mücadele Haftası' olarak ilan etti. Yürüyüşe Antalya'da öldürülen Deniz Aktaş ın annesi Figen Yetişkin ve Özgecan Aslan'ın kuzeni Karanfil Aslan da katıldı.

Özlem GÜVEMLİ 

Cumhuriyet Kadınları Derneği ve Türkiye Gençlik Birliği Kadın Komisyonu, ‘Eşitlik, adalet ve yaşam hakları' için Kadıköy'de yürüyüş yaptı. Yürüyüş sırasında “Kahraman Türk kadını, sen yerlerde sürüklenmeye değil omuzlar üzerinde yükselmeye layıksın” pankartı taşıdı. Kadın cinayetine kurban gidenlerin fotoğraflarının da taşındığı yürüyüş boyunca “Susma haykır, kadına şiddete hayır” sloganları atıldı. Yürüyüş olaysız sona erdi.