Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kadınlar en çok ruj ve oje kullanıyor
Kadınlar en çok ruj ve oje kullanıyor
Guzellik fuarının kurucusu Yeşim Avunduk açıkladı
Yaşam 11 Mart 2016 - 00:56

Röportaj: Özlem Gürses – Fotoğraflar: Mert Arıslan

Interteks Genel Müdürü Yeşim Avunduk, değişen güzellik algısını anlatırken ilginç noktalara değindi. “Erkekler güzelliğine kadınlardan daha fazla meraklı” diyen Avunduk, erkeklerin kendilerine nasıl baktıklarını ve kadınların günümüzde en çok kullandığı ürünleri anlattı.

Yeşim Avunduk “Bugün artık yaşlılığı geciktirmemiz mümkün. Öyle teknolojiler var ki cildimizi hiç kesisiz hep 30'lu yaşlarda tutabiliyoruz. Cilt kalitemizi tamamen yenileyip gençleşebiliyoruz” sözleriyle bakımda bugün geldiğimiz noktayı açıkladı.

PARLAK RUJLAR REVAÇTA

HARBİYE İstanbul Kongre Merkezi'nde 25 yıldır kurulan Güzellik ve Bakım Fuarı 2016'nın organizasyon şirketi Interteks'in genel müdürü ve ortağı Yeşim Avunduk, güzellik algısının değiştiğini söylüyor. “Türkiye'de kadınlar en çok ruj ve oje kullanıyor. En sevilen ise parlak görünümlü rujlar. Pazardaki en büyük tüketici grubu 25-45 yaş arasındaki kadınlar. Erkekler de son dönemlerde cilt bakım ürünleri kullanmaya başladılar” diyor.

ARTIK ERKEKLER DE ÇOK BAKIMLI

YEŞİM Avunduk, “Kadınlar mı daha çok kafaya takıyor güzellik ve bakıma?” soruma “Bence erkekler de çok takıyor” diye cevap veriyor. Fuardaki araştırmalarına göre oran yüzde 40 erkekler, yüzde 60 kadınlarmış. Avunduk, “Erkekler de ciltlerine, saçlarına ve vücutlarına çok bakıyorlar artık. Hem kozmetik olarak cilt bakımı, cilt soyma, temizlik işlemlerini yapıyorlar, hem de aletli teknolojik uygulamalar yaptırıyorlar” diyor.

işte güzellik reçetem:

“Çok düzenli spor yapıyorum. Her gün 40 dakika meditasyon yapıyorum, zihnimi dinlendirme diyelim. Et, tavuk, glüten yemiyorum. Tüm teknolojik cihazlardan da faydalanıyorum, peelingler, lazer yöntemleri, radyofrekans uygulamaları, kök hücre, kesisiz tüm yöntemleri kullanıyorum. Ayrıca üç litre su içiyorum, yedi saat uyuyorum. Sigara, cilt için en korkuncu! Şeker, un ve tuz yok hayatımda, hiç yemiyorum.”