Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kadınlar Günü’nde anlamlı mesaj
Kadınlar Günü’nde anlamlı mesaj
Meme kanseri nedeniyle memesini kaybetmiş kadınlara Rekonstrüktif Cerrahi ile umut veren ekipten Kadınlar Günü'nde anlamlı mesaj.
Yaşam 8 Mart 2016 - 15:03

Prof Dr. Orhan Babucçu ve Op. Dr. Berfu Babucçu'nun, ekibi ile birlikte düzenlediği projenin anlamlı kareleri ise başarılı fotoğrafçı Demet Keleş'in imzasını taşıyor.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Foto: Bülten

Kadın haklarını savunmak ve eşitliği vurgulamak için dünya çapında “HerForShe” gibi organizasyonlar sayesinde önemli adımlar atılmakta. Ülkemizdeki istatistiklere bakıldığında, eşitlik ve kadın haklarına yönelik farkındalık çalışmalarına her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz net bir şekilde görülüyor.

Türkiye'de son 15 yıl içerisinde 5 bin üzerinde kadının öldürüldüğü, her iki kadından birinin fiziksel veya cinsel şiddete maruz kaldığı, 2 milyondan fazla kadının ise okuma yazma bilmediği belirtiliyor.

Ülkemizdeki bu üzücü grafik göz önüne alındığında; kadın hakları, şiddete karşı mücadele ve eşitlik adına farkındalık yaratmak önemli bir görev halini alıyor.

Bu bilinci daha büyük kitlelere yaymak isteyen ekip, hazırladıkları çalışma ile kadına karşı şiddet, kız çocuklarının eğitimi, kadının toplumdaki önemi ve eşitlik gibi önemli konulara parmak basıyor.