Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kadınların öfkesi
Kadınların öfkesi
Öldürülen Türkan için Adana’da acı ve isyan vardı
Yaşam 16 Şubat 2016 - 23:14

Aşkına karşılık vermediği platonik ağşığının öldüresiye dövdüğü 28 yaşındaki Türkan Sarıkaya yoğun bakımdaki yaşam mücadelesini kaybetti. Genç kızın ölümü öfkeye neden olurken cenazesini protestolar eşliğinde kadınlar taşıdı.

Kızını kaybeden acılı baba Haydar Sarıkaya, “Özgecan'ın katillerine verilen cezanın aynısını benim kızımı öldürenlere de verilsinler. Kızımın katillerine müebbet istiyorum” dedi.

PLATONiK AŞIK DEHŞETi

Kendisine platonik aşk duyduğu iddia edilen Bünyamin Fikirdeşen (28) tarafından öldüresiye dövülerek beyin kanaması geçiren ve o günden bu yana komada kalan Türkan Sarıkaya (28) yaşam savaşını kaybetti. Adana'daki cenazede katillere öfke ve lanet yağdı. Cenazeye Türkan'nın kısa süre önce sözlendiği Erkan isimli sözlüsü de katıldı.

Türkan Sarıkaya'nın cenazesinde öfke ve gözyaşı vardı. Dövülerek katledilen genç kızın yakınları katile lanet yağdırdı. Sarıkaya'nın tabutunu taşıyan kadınlar arasındaki acılı anne Birgül Uçarlar ve Türkan'ın kuzenleri ayakta durmakta zorluk çekti.

iFADE BiLE VEREMEDi

Bir mobilya şirketinde sekreterlik yapan Türkan Sarıkaya'yı döverek beyin kanaması geçirmesine neden olduğu iddia edilen Bünyamin Fikirdeşen, kardeşi Utku Fikirdeşen ve arkadaşı Ali Can Döner “Adam öldürmeye teşebbüs” suçundan tutuklanmışlardı. Türkan'ın babası Haydar Sarıkaya, “Kızım 7 gün komada kaldı. İfade bile veremedi” diyerek isyan etti.

Cenaze kadınlar tarafından taşındı

Cenaze aracının önüne atlayan ve kızının fotoğrafına sarılan anne Birgül Uğurçalar, “O benim bir tanemdi. Elleri küçücüktü, ona nasıl kıydınız. Hiç mi vicdanınız sızlamadı? Ben şimdi kime miniğim diyeceğim” feryatlarıyla herkesi gözyaşına boğdu. Talihsiz kızın cenazesi kadınlar tarafından omuzlarda taşınarak defnedildi.