Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Kalbimdeki Deniz’ Birleşmiş Milletler’in desteğiyle kadına şiddetle mücadele edecek
‘Kalbimdeki Deniz’ Birleşmiş Milletler’in desteğiyle kadına şiddetle mücadele edecek
Başrollerini Özge Özberk ve Kutsi’nin paylaştığı Kalbimdeki Deniz, yayınlandığı ilk bölümden itibaren tek başına ayakta kalma mücadelesi veren kadınların hikayesini anlatması ve kadına yönelik şiddet olaylarını çözüm önerileriyle göstermesiyle Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu’nun da dikkatini çekti.
Yaşam 14 Kasım 2016 - 16:50

2000’lerden bu yana Türkiye’de Kadına Yönelik Şiddet ile mücadele için çeşitli çalışmalar yürüten Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu, konuya dikkat çeken kampanyaların yanı sıra, kadına yönelik şiddetin toplumdan silinmesi için yasal düzenlemelerin değişmesi üzerine devlet kuruluşlarına da destek veriyor.

kalbimdeki-deniz

Toplumun her kesimine ulaşabilecek dizilerde kadına yönelik şiddetle mücadele konusunun işlenmesi ile ilgili medyada geniş çaplı bir izleme çalışması yapan Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu, kadına yönelik her türlü şiddetin işlendiği ve bir taraftan da çözüm önerilerinin verildiği “Kalbimdeki Deniz”le ortak çalışma kararı aldı.

kalbimdeki-deniz-1

Dizinin proje tasarımcısı Birsel Çıkıncı ve senaristi Funda Çetin, Cinsiyet Eşitliği programı kapsamında Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Türkiye Ofisi ve Cinsiyet Eşitliği Programı ekibi ile birlikte çalışmalara başlıyor. Bu hafta yayınlanan bölümle birlikte başlayan ortak çalışma kapsamında kadına yönelik şiddeti gündeme getirmek, farkındalığı arttırmak ve çözüm önerilerini geniş kitlelere ulaştırmak hedefleniyor. Ortak çalışma, her yıl 25 Kasım -10 Aralık arasında gerçekleştirilen Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele için 16 günlük Aktivizm kampanyası sürecinde ve tüm yıl boyunca devam edecek.

kalbimdeki-deniz-2
Son güncelleme: 17:02 - 14.11.2016