Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kanseri yendi
Kanseri yendi
Börek yapıp satarak mücadele etti
Yaşam 23 Mayıs 2016 - 01:04

Rahim kanserine yakalanan Antalyalı Gülsemin Civan şifayı çalışma hayatında buldu. Civan, yapıp sattığı böreklerle hem moral buldu, hem çocukları ve evinin ihtiyaçlarını, hem de hastane masraflarını karşıladı.

TOPUKLULARIMI SEVİYORUM 40 yaşındaki Gülsemin Civan, hem hastalığını yenmiş hem de başarılı bir işkadını olmuş. Civan “Kadınlar kendilerini eve kapatmasın. Kadınlar gerçekten ayaklarının üzerinde dursun. Ben topuklu ayakkabılarımla güçlü bir kadınım” diyor.

TOPUKLULARIMI SEVİYORUM
40 yaşındaki Gülsemin Civan, hem hastalığını yenmiş hem de başarılı bir işkadını olmuş. Civan “Kadınlar kendilerini eve kapatmasın. Kadınlar gerçekten ayaklarının üzerinde dursun. Ben topuklu ayakkabılarımla güçlü bir kadınım” diyor.

ÖNCE TEDAVİYİ REDDETTİ

ANTALYA'nın Alanya ilçesinde eşinden ayrı yaşayan iki çocuk annesi Gülsemin Civan'a üç yıl önce rahim kanseri teşhisi konuldu. Civan, psikolojisi bozulunca çalıştığı gıda firmasındaki görevinden istifa etti. Bir süre kimseyle görüşmedi. “Daha yolun başındasın, korkma” deseler de doktorların tedavi önerisine yanaşmadı. Bir arkadaşı “Bana börek yapan biri lazım” deyince Gülsemin Hanım “Ben yaparım” dedi.

İÇİMDEKİ KADINI KIŞKIRTTI

“ARKADAŞIM bana ‘Bu süslü püslü halinle sen mi börek yapacaksın' diyerek içimdeki kadını kışkırttı” diye konuşan Gülsemin Civan, börek yapıp satmaya başladı. Gülsemin Hanım “Çok çalıştım. Sabah erkenden kalkıp börek yaptım fakat kendimi de hiç ihmal etmedim” diyor. Çalıştıkça moral bulan, tedavisine başlayan, ameliyat geçirip iyileşen Civan, börekler sayesinde çocuklarını da okutmuş, hastane masraflarını da ödemiş. DHA