Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Karın kası spor salonunda değil, mutfakta yapılır!
Karın kası spor salonunda değil, mutfakta yapılır!
Yaz kıyafetlerini daha rahat giymek istiyorsanız öncelikle yediklerinize dikkat etmelisiniz
Yaşam 27 Mart 2016 - 16:38

Yaza fit gitmek için hala zamanınız var. İşte hedefinizde size yardımcı olacak sağlıklı öneriler…

BESLENME KARIN KASININ ANAHTARI

Öncelikle anlaşalım, karın kası spor salonunda değil mutfakta olur. Yani beslenmenizi gözden geçirdiğinizde unlu gıdalar ve şekerli besinler beslenme planınızın büyük bir bölümünü oluşturuyorsa önünüzdeki bir kaç yazı feda etmeniz gerekebilir.

AKŞAMÜZERİ YAPILAN EGZERSİZ METABOLİZMAYI HIZLANDIRIYOR

Sabah saatlerinde dinlenmiş ve yenilenmiş olduğunuz için metabolizmanız akşam saatlerine göre daha hızlı çalışır. Dolayısı ile akşamüstü yapacağınız egzersiz, gün içinde yavaşlamaya başlayan metabolizmanıza tekrar yukarı bir ivme yaptırır. Bu da harcadığınız kalori ortalamasını arttırabilir.

BÜTÜN VÜCUDUNUZU ÇALIŞTIRIN

Daha fazla kalori harcamak için ardarda uygulayacağınız ve vücudunuzun her bölgesi için 1 hareketten oluşan programları seçin. 1 setin sonuna 2-3 dakikalık yüksek tempolu koşu ya da bisiklet ekleyin. 3-4 set tekrarlayın.

EN ETKİLİ EGZERSİZ VÜCUT AĞIRLIĞI İLE YAPILANLARDIR

Şınav, barfiks, plank gibi karın kuvveti gerektiren hareketleri diğer hareketlerinizin önüne ya da arkasına mutlaka ekleyin.

KASLARINIZI BELİRGİNLEŞTİRMEK İÇİN…

Kaslarınızı daha fazla belirginleştirmek için her setin son tekrarını 10 saniyelik sabit beklemeyle bitirin.

Son güncelleme: 16:41 - 27.03.2016