Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Karnaval gibi protesto
Karnaval gibi protesto
Ayı ve deve kostümüyle taş ocağına karşı eylem
Yaşam 17 Mayıs 2016 - 01:41

Eylemciler, ‘Yaşama hakkımızı taşlama', ‘Aladağ'a taş ocağı istemiyoruz', ‘Zeytini bitirince daş yirsiniz gari' yazan dövizler taşıdı. Eylemin ilgi odağı ise elinde ‘Dağımdan defol' yazılı döviz taşıyan ayı kostümlü eylemci oldu.

Muğla'nın Fethiye ilçesinde yapılmak istenen taş ocağına karşı çıkan üç mahallenin sakinleri, ayı ve deve kostümleri giyerek yağmur altında davullu zurnalı eylem yaptı.

61

YEŞİL BİTKİ ÖRTÜSÜYLE ÜNLÜ

FETHİYE'nin Üzümlü Ovası'ndaki Yeşil Üzümlü, İncirköy ve Koruköy mahallelerinin kesiştiği Aladağ mevkiinde yapımına başlanan taş ocağı, bölge halkını ayaklandırdı. Yeşil bitki örtüsüyle ünlü bölgede geçimini zeytincilik, şarapçılık ve arıcılıktan sağlayan bölge halkı, ovada yerleşik yaşayan İngiliz ve Almanları da yanlarına alarak eylem yaptı.

60

TOZ SOLUMAK İSTEMİYORLAR

YOĞUN yağmura rağmen Üzümlüaltı mevkiinde toplanan yaklaşık 300 mahalleli, ellerinde dövizler taşıdı. Sloganlar atan, davul, zurna eşliğinde yöresel oyunlar oynayan eylemciler mahalleliden yoğun alkış aldı. Avukat Bora Sarıca, bölge halkının toz solumak istemediğini, açtıkları davanın devam ettiğini ve yeni bir dava daha açmaya hazırlandıklarını söyledi.

Son güncelleme: 14:48 - 19.05.2016